معرفی 7 تا از بهترین کتاب‌های زندگی‌نامه که حتما باید بخوانید

خواندن زندگی‌نامه دیگران، شما را با تجارب دیگران از زندگی آشنا می‌کند. این کتاب‌ها تجاربی به مخاطبان می‌بخشند که شاید در زندگی شخصی خودشان هرگز نیاموزند. داستان بعضی زندگی‌نامه‌ها ممکن است از بسیاری از داستان‌های معروف ولی غیرواقعی هم جذاب‌تر باشد. در این مقاله از آی‌تی‌رسان با 7 تا از بهترین کتاب‌های زندگی‌نامه آشنا می‌شویم.

رویاهایی از پدرم اثر باراک اوباما

لیست بهترین کتاب‌های زندگی‌نامه را با رویاهایی از پدرم آغاز می‌کنیم.

این کتاب پانزده سال قبل از این که اوباما به مقام ریاست جمهوری برسد، چاپ شد و تصویری منحصر به فرد از جوانی او ارائه می‌دهد.بهترین کتاب‌های زندگی‌نامه اوباما در این کتاب خاطرات دوران کودکی خود در اندونزی و هاوایی را مرور می‌کند. همچنین به دنبال یافتن حقیقت زندگی پدرش، سفر خود به کنیا را یادآوری می‌کند. اوباما در این کتاب سوالاتی را در مورد هویت، تعلق و عدالت مطرح کرده است.

حقایق ناگفته اثر کاملا هریس

کاملا هریس به عنوان دختر یک زوج مهاجر و فعال در حقوق مدنی، سرشار از حس عدالت‌خواهی اجتماعی‌ست. او متولد کالیفرنیا است و هم‌اکنون به عنوان معاون رئیس جمهور آمریکا فعالیت ‌می‌کند. هریس در این کتاب می‌گوید که چطور تجارب دوران کودکی و درس‌هایی که در دوران فعالیت حرفه‌ای خود به عنوان قانون‌گذار آموخته، در شکل‌گیری شخصیت کنونی او تاثیرگذار بوده‌اند. این تجارب، کتاب حقایق ناگفته را به یکی از بهترین کتاب‌های زندگی‌نامه تبدیل کرده است.

به من قول بده، پدر اثر جو بایدن

به من قول بده، پدر به قلم جو بایدن، یکی از بهترین کتاب‌های زندگی‌نامه است که تا کنون چاپ شده. برای این که رئیس جمهور متنخب مردم آمریکا را بهتر بشناسید، کافی‌ست این کتاب را بخوانید.بهترین کتاب‌های زندگی‌نامه بایدن در این کتاب خاطرات زمانی را بازگو می‌کند که پسر عزیز خود را در اثر تومور مغزی از دست داد. او در آن دوران باید هم به وظایف حرفه‌ای خود عمل و هم نقش خود به عنوان یک پدر را به درستی ایفا می‌کرد. مطمئنا ایجاد تعادل بین این دو وظیفه کار بسیار سختی است. غم از دست دادن فرزند و تاثیر آن بر روی این پدر سیاستمدار، این کتاب را به یک اثر تراژدی ولی سرشار از انسانیت و امید تبدیل کرده است.

شدن اثر میشل اوباما

کتاب شدن به عنوان یکی از بهترین کتاب‌های زندگی‌نامه، داستان زندگی یکی از تاثیرگذارترین زنان قرن را بازگو می‌کند. میشل اوباما این کتاب را با خاطرات کودکی خود به عنوان یک جوان با استعداد در جنوب شیکاگو آغاز می‌کندسپس او از مسیری می‌گوید که برای تبدیل شدن به اولین بانوی اول سیاه‌پوست طی کرد. این کتاب با قلمی طنز، دوستانه و صادقانه نوشته شده است.

من ملاله هستم اثر ملاله یوسف ‌زی

دفاع ملاله از حق تحصیل برای خودش تقریبا به قیمت جانش تمام شد. با این حال او همچنان حاضر به سکوت نشد. بعد از این اتفاق، زندگی ملاله توجه همه جهان را به خود جلب کرد و شرح حال او به یکی از بهترین کتاب‌های زندگی‌نامه تبدیل شد. این کتاب داستان زندگی ملاله یوسف زی و خانواده اوست که نشان می‌دهد چگونه صدای یک نفر می‌تواند الهام بخش تغییرات بزرگ در تمام جهان باشد.

من می‌دانم چرا مرغان قفسی آواز می‌خوانند اثر مایا آنجلو

این کتاب یکی از آثار محبوب رئیس جمهور سابق آمریکا، باراک اوباما است. این کتاب زندگی‌نامه روایتگر دوران کودکی مایا آنجلو دهه 30 میلادی و در شمال آمریکاست. این کتاب کلاسیک زیبا اولین زندگی‌نامه‌ای بود که آنجلو به چاپ رساند. مایا آنجلو 6 زندگی‌نامه دیگر هم به قلم درآورده است.بهترین کتاب‌های زندگی‌نامه

خاطرات یک دختر جوان اثر آن فرانک

آخرین اثر از لیست بهترین کتاب‌های زندگی‌نامه، اثر آن فرانک است. این کتاب خاطرات یک دختر سیزده ساله را به تصویر می‌کشد. آن و خانواده‌اش دو سال در یک اتاق کوچک مخفیانه زندگی کردند تا از نازی‌ها در امان باشند. در تمام این مدت آن خاطرات روزانه خود را به قلم درآورده. بعد از فوت آن، تنها بازمانده این خانواده، این دفتر خاطرات را کشف و منتشر کرد.

منبع panmacmillan
ممکن است شما دوست داشته باشید
2 دیدگاه
 1. گلهای غربت می گوید

  کتاب حسن روحانی نیامده؟ اسمش رونق اقتصادیه!!

  موافقم ۲
 2. الهام می گوید

  من کتاب شدن رو خوندم خیلی خوب بود
  شدیدا پیشنهاد میشه.

  موافقم ۱

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.