معرفی چند تا از بهترین ربات‌های خانگی پرکاربرد

از ربات‌های دستیار آشپزخانه گرفته تا ربات‌های کوچک اسباب بازی، این ابزارهای کوچک هوشمند قرار است در آینده نه چندان دور به زندگی بشریت رخنه کنند. از گذشته‌های دور در فیلم‌های مختلف در مورد ربات‌ها دیده‌ایم که چگونه آنها به همراهان جدانشدنی بشریت تبدیل می‌شوند.

هرچند بعضی از این فیلم‌ها مثل ترمیناتور، جنبه‌ای تاریک از این همراهی را به نمایش گذاشته‌اند. با این حال همزیستی با ربات‌ها اتفاقی‌ست که ما بخواهیم یا نخواهیم به زودی به وقوع می‌پیوندد. در این مقاله از آی‌تی‌رسان به معرفی چند تا از بهترین ربات‌های خانگی می‌پردازیم که به زودی در همه خانه‌ها یافت خواهند شد.

Jibo، روبات اجتماعی و شوخ طبع

جیبو یک ربات اجتماعی کوچک است که به راحتی به بهترین دوست هر خانواده‌ای تبدیل می‌شود. بدنه جیبو طوری طراحی شده است که او می‌تواند بچرخد، برقصد و به یک دوست و همراه خوب تبدیل شود. دوربین و میکروفون تعبیه شده در جیبو به او این امکان را می‌دهد که چهره و صدای 16 فرد مختلف را به خاطر بسپارد.

بهترین ربات‌های خانگی

برای ارتباط با این ربات فقط کافی‌ست بگویید «هی جیبو» و او بلافاصله پاسخ می‌دهد. Jibo همچنین قادر به تنظیم زنگ هشدار، روشن و خاموش کردن لامپ‌های هوشمند و اعلام وضعیت آب و هواست. جیبو حتی می‌تواند مانند یک دوست به سوالات عجیب و غریب شما هم پاسخ دهد. این ربات کوچک خانگی در حال حاضر با قیمت تقریبی 900 دلار به فروش می‌رسد.

Mykie، ربات خانگی دستیار آشپزخانه

Mykie یک ربات دستیار از کمپانی بوش است که به زودی به یک ربات خانگی پرطرفدار تبدیل خواهد شد. طرز کار این ربات مشابه با Alexa و Google Home است با این تفاوت که Mykie کمی مشتاق به پخت و پز است. فرقی نمی‌کند شما یک آشپز حرفه‌ای باشید یا یک فرد مبتدی، Mykie می‌تواند برای هر کسی یک دستیار کارآمد در آشپزخانه باشد.

این ربات می‌تواند با توجه به مواد اولیه که در خانه دارید، به شما دستور پخت پیشنهاد کند. همچنین Mykie این امکان را دارد که به وسیله یک پروژکتور داخلی، دستور غذا یا فیلم‌های مرتبط با آن را بر روی دیوار به نمایش بگذارد. این ربات خانگی به وسیله دوربینی که در آن تعبیه شده، می‌تواند در هنگام آشپزی شما را با دوستان و آشنایان‌تان در سراسر دنیا مرتبط کند. مایکی به این وسیله آشپزی را به یک فعالیت جمعی و تعاملی تبدیل می‌کند.

ربات پروفسور انیشتین

این ربات با چهره پروفسور انیشتین، به اندازه خود او باهوش است و می‌تواند یک معلم و همراه خوب باشد. زمانی که این ربات به اینترنت متصل باشد، می‌تواند به وسیله دسترسی به حافظه ابری؛ به بسیاری از سوالات شما پاسخ دهد.

بهترین ربات‌های خانگی

این ربات خانگی قادر است با ارتباط چشمی و تغییر حالت چهره به 50 وضعیت مختلف، یک مکالمه خوب و سرگرم کننده را پیش ببرد. کاربران این ربات همچنین می‌توانند با اتصال به برنامه Stain-O-Matic همزمان با علم‌آموزی، بازی‌های ذهنی نیز انجام دهند. ربات پروفسور انیشتین یکی از بهترین ربات‌های خانگی است که می‌توان با مبلغ 200 دلار آن را تهیه کرد.

Leka، اسباب‌بازی هوشمند برای کمک به کودکان اوتیسم

این ربات خانگی که بی‌شباهت به BB-8 از جنگ ستارگان نیست، یک اسباب‌بازی هوشمند از یک استات آپ فرانسوی‌ست. این اسباب‌بازی صرفا برای سرگرمی کودکان نیست و به منظور کمک به کودکان اوتیسم طراحی شده.

اوتیسم باعث به وجود آمدن یک دیوار خیالی بین کودک و دنیای واقعی می‌شود که فعالیت‌های روزمره را برای او دشوار می‌کند. لکا با حرکت در اطراف و ایجاد سر و صدا، در نقش یک واسطه عمل می‌کند که کودک را به ارتباط با والدین و مربی تشویق می‌کند. این ربات نقش مهمی هم در توسعه حواس و مهارت‌های حرکتی کودکان دارد.

Kuri، ربات خانگی محافظ

این ربات خانگی شباهت زیادی به شخصیت پیکسار دارد. Kuri می‌تواند مانند یک پرستار از کودکان شما مراقبت کند و یا زمانی که از خانه دور هستید آنجا را زیر نظر داشته باشد. این ربات شامل ویژگی‌های است که باعث می‌شود در عین کارآمد بودن، سرگرم کننده نیز باشد.

بهترین ربات‌های خانگی

می‌توان این ربات را با قیمت 899 دلار، ازشرکت نوپا Mayfield Robotic پیش‌خرید کرد. Kuri قادر است برای شما کتاب بخواند، پادکست یا موسیقی پخش کند و همچنین به شما یادآوری کند که اجاق را خاموش کنید.

Olly، رباتی که احساسات دارد

گفته می‌شود Olly اولین دستیار ربات است که شخصیت توسعه‌پذیر و متحول شونده دارد. یادگیری ماشینی به Olly اجازه می‌دهد اطلاعات دریافتی روزمره را جمع‌آوری کرده و به این وسیله کاربر خود را بهتر درک کند. این ربات به مرور زمان با عادت‌ها، ترجیهات و علایق شما آشنا می‌شود و آنها را می‌آموزد.

در نهایت با توجه به این علایق و ویژگی‌های شخصیتی، به شما پاسخ می‌دهد. دو Olly مختلف مشابه با یکدیگر نیستند زیرا، هر کدام از آنها از هوش مصنوعی و طراحی شخصیت متفاوت بهره برده‌اند. این طراحی باعث می‌شود هر کدام از این ربات‌ها منحصر به فرد و متفاوت باشند. Kuri که یکی از بهترین ربات‌های خانگی به شمار می‌آید، با قیمت 549 دلار برای پیش‌خرید در دسترس است.

Pico، ربات دستیار پاناسونیک

Pico، انقلابی در هوش مصنوعی ربات‌های خانگی‌ست که شایان ستایش بسیار است. این ربات رومیزی قادر به کنترل صدا، پخش فیلم و تعامل فردی‌ست. ربات پیکو دارای یک سری سنسور مادون قرمز است که به او امکان می‌دهند مستقلاً حرکت کند و موانع را تشخیص دهد.

هوش مصنوعی بکار برده شده در Pico می‌تواند زبان را پردازش کند و با دیگر دستگاه‌های اطراف ارتباط برقرار کند. ربات خانگی پیکو به WiFi مجهز شده تا بتواند به حافظه ابری دسترسی داشته باشد. Pico قرار است با یک شارژر بی‌سیم به بازار عرضه گردد ولی فعلا در حد یک مدل کلی از کالای اولیه است.

Zenbo، همراه کوچک ولی باهوش

زنبو یک ربات دستیار شخصی از کمپانی ایسوس است که دارای چهره‌ای واقعی و صفحه نمایش LED می‌باشد. این ربات می‌تواند به دستورات صوتی پاسخ دهد و در نتیجه کاربر قادر به انجام مکالمه با این ربات است. Zenbo که از بهترین ربات‌های خانگی است، قادر به تنظیم هشدار، پخش موسیقی و برقراری تماس‌های تلفنی هست.

بهترین ربات‌های خانگی

ولی ایسوس باور دارد که کارایی این ربات خانگی بیش از یک دستیار معمولی است. Zenbo قادر است برای کودکان داستان بخواند تا راحت‌تر بخوابند یا زمان مصرف داروها را به سالمندان یادآوری کند و در مواقع اورژانسی با دیگر اعضای خانواده تماس بگیرد.

Pillo، ربات خانگی که نگران سلامتی شماست

قرص‌ها و داروها به بخش جدانشدنی از زندگی بسیاری از ما تبدیل شده‌اند. فرقی نمی‌کند پیر باشید یا جوان، حتما از یک سری قرص چه به عنوان مکمل غذایی و ویتامین و چه برای درمان بیماری‌های جدی استفاده می‌کنید. معضلی که در اینجا به وجود می‌آید به خاطر سپردن زمان دقیق همه این قرص‌هاست.

بهترین ربات‌های خانگی

Pillo که قابلیت تشخیص چهره افراد مختلف را دارد، قرص‌های هر شخص را در زمان درست آن توزیع می‌کند و در صورت لزوم به آنها توصیه‌های پزشکی ارائه می‌دهد. این ربات خانگی همچنین می‌تواند با پزشک شما ارتباط برقرار کند و به سوالات شما پاسخ دهد. Pillo که از بهترین ربات‌های خانگی است با قیمت 599 دلار در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

منبع Interesting Engineering
ممکن است شما دوست داشته باشید
1 دیدگاه
  1. آوا می گوید

    هفتصد دلار ربات بخرم که برام موسیقی پخش کنه یا بهم بگه زیر اجاقو خاموش کنم؟! /:

    موافقم ۵
    مخالفم ۱

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

کاریزما