یکی از نمایندگان مجلس: پایین بودن کیفیت اینترنت ربطی به طرح صیانت ندارد

حسین جلالی، نماینده مجلس و عضو هیئت رئیسه‌ کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، در رابطه با پایین بودن کیفیت اینترنت و سرعت آن گفت: شایعاتی مبنی بر اینکه پایین بودن کیفیت اینترنت ثابت و همراه به طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی، مرتبط است مطرح می‌شود که صحیح نیست. هدف این طرح تنها نظام‌مند کردن فضای مجازی و استفاده بهتر از اینترنت است.

وی افزود: در رابطه با کیفیت اینترنت باید همه شهرهای بزرگ و کوچک و روستاها را مدنظر قرار داد. در حال حاضر در بسیاری از شهرها اینترنت 3G و 2G ارائه می‌شود و تنها در شهرهای بزرگ اینترنت 4G در دسترس است. متاسفانه وضعیت اینترنت ثابت و همراه در روستاها فاجعه است!

جلالی ضمن شکایت از عدم پاسخگویی مخابرات گفت: زمانی که شرکت مخابرات دولتی بود، همه درآمد خود را صرف توسعه می‌کرد اما از وقتی شرکت مخابرات خصوصی شده است، تکه‌تکه شده و همین امر باعث شده است که مسئولین مربوطه پاسخگو نباشند و درآمد شرکت را به جای آن‌که صرف توسعه کنند، در جیب خود بگذارند!

وی ادامه داد: از وقتی مخابرات خصوصی شده، فقط به دنبال سود و درآمد است و اگر فکر کند که توسعه اینترنت به صرفه نیست، از کابل‌کشی و آوردن فیبر نوری سر باز میزند و همین موضوع باعث بی‌عدالتی و توسعه نامتوازن امکانات می‌شود.

وی همچنین به مشکلات وزارت ارتباطات اشاره کرد و گفت: وزارت ارتباطات در حال حاضر دچار مشکلات ساختاری است و زیرمجموعه‌های وزارت ارتباطات هیچ‌کدام مسئولیت مربوط به مشکلات اینترنت را قبول نمی‌کنند و همین موضوع باعث می‌شود توسعه اینترنت در کشور مطلوب نباشد.

وی با بیان اینکه روش مدیریتی وزارت ارتباطات در زمینه اینترنت مربوط به ده سال پیش است، گفت: باید برای حل عقب‌ماندگی موجود تلاش کرد و لازم است روش مدیریتی وزارت ارتباطات در زمینه اینترنت ثابت و همراه، متناسب با تقاضای مردم در حال حاضر، ارتقا یابد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان