نظر معاون علمی‌ و فناوری رئیس‌جمهور درباره محکومیت مدیرعامل دیوار

بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار دیروز آغاز به کار کرد. در حاشیه این نمایشگاه، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، در اثنای سخنان خود به موضوع محکومیت اشکان میرآرمندهی، مدیرعامل پلتفرم دیوار اشاره کرد.

چندی پیش، اشکان میرآرمندهی، مدیرعامل پلتفرم دیوار، به اتهام فراهم آوردن موجبات فساد و فحشا از طریق جذب زنان تن‌فروش، به حبس محکوم شده بود. این حکم در حالی داده شد که موارد اتهام، بین اشخاص دیگری و در خارج از فضای کنترل پلتفرم دیوار اتفاق افتاده بود و به همین دلیل پس از پیگیری‌هایی که صورت گرفت، بنا شد که در این حکم تجدیدنظر شود و اجرای آن به تعویق افتاد.

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، به مشکلات استارت‌آپ‌ها در کشور اشاره کرد و گفت: در مسیر اکوسیستم استارت‌آپی کشور، یک سری مشکلات حقوقی و قانونی وجود دارد. این مشکلات از همان ابتدای شروع به کار تاکسی‌های اینترنتی وجود داشته و هنوز هم حل نشده است؛ دلیل بروز مشکلاتی از این دست، این است که قوانین کشور مطابق با اکوسیستم جدید شکل نگرفته است.

وی در ادامه گفت: مشکلی که برای پلتفرم دیوار به وجود آمد نیز طبیعی است و از همین دسته مشکلات است و همه ما باید در راستای رفع مشکلات حقوقی و قانونی استارت‌آپ‌ها تلاش و مبارزه کنیم.

در ادامه پرویز کرمی، مدیرکل روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید نظر دولت درباره محکومیت مدیرعامل دیوار چیست، گفت: عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، از مدتی پیش پیگیر حل این مشکل بوده و اقدامات لازم را در این راستا انجام داده‌اند.

کرمی در ادامه گفت: غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه، نیز شخصا از مدیرعامل دیوار حمایت کرده و برای رسیدگی به این موضوع، حکم ویژه‌ای صادر کرده است.

وی در نهایت افزود: رئیس قوه قضائیه در تلاش برای حل مشکلات حقوقی و قانونی استارت‌آپ‌هاست و همچنین اقدامات وی در زمینه کمک به نخبگان و همچنین بازگرداندن ایرانیان خارج از کشور برای کمک به رشد و توسعه کشور، بی‌نظیر بوده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان