اپل مشغول توسعه یک آی‌پد 15 اینچی جدید برای بازار محصولات خانگی است

اپل معمولا در تمامی حوزه‌های کاری خود یک برند پیشتاز به‌شمار رفته و محصولاتی ممتاز را به بازار عرضه می‌کند. با این‌حال سهم غول کوپرتینویی از بازار اسپیکرهای هوشمند بسیار ناچیز است.

بر اساس یک گزارش، کمپانی آمریکایی در راستای تلاش‌ها برای تغییر گرایش بازار به سود خود احتمالا روی توسعه یک دستگاه آی‌پد 15 اینچی جدید کار می‌کند. آی‌پد با نمایشگر بزرگ می‌تواند در جایگاهی قرار گیرد که از اسپیکرهای هوشمند اپل نیز پشتیبانی نماید. اپ استور اپل یکی از بزرگترین مزایای این شرکت در حوزه دستگاه‌های هوشمند به‌شمار می‌رود و عرضه آی‌پد 15 اینچی جدید به‌عنوان یک نمایشگر هوشمند با قابلیت پشتیبانی از اسپیکرها در کنار بهره‌مندی از اپ استور می‌تواند به جذب هرچه بیش‌تر کاربران کمک کند.

این گزارش نشان می‌دهد که آی‌پد جدید مجهز به نمایشگر بزرگ احتمالا از تراشه‌ای قدرتمند استفاده کرده و دارای یک دوربین پیشرفته در راستای افقی خواهد بود. همچنین انتظار می‌رود که این محصول از پایه اتصال دیواری پشتیبانی نموده و دارای یک دو شاخه برق در قسمت پشتی باشد.

بر اساس گمانه‌زنی‌ها این محصول یک گجت 2 منظوره به‌شمار رفته و می‌تواند به‌عنوان یک نمایشگر هوشمند برای منازل یا در قالب یک تبلت غول‌پیکر مورد استفاده قرار گیرد. انتظار می‌رود که این دستگاه ظرف مدت چند سال آینده به‌طور رسمی معرفی شود. با این‌حال فارغ از زمان عرضه این دستگاه به بازار، مقوله قیمت‌گذاری نقش بسیار پررنگی در موفقیت آن ایفا خواهد کرد.

در حال حاضر شرکت‌های آمازون و گوگل با کسب سهم 69 و 25 درصدی بر بازار اسپیکرهای هوشمند تسلط یافته‌اند. دستیارهای صوتی مورد استفاده در این اسپیکرها موسوم به الکسا و گوگل اسیستنت یکی از عوامل تاثیرگذار در موفقیت آن‌ها محسوب می‌شوند. 2 دستیار فوق در زمینه کمک‌رسانی به کاربران بسیار بهتر از دستیار صوتی سیری اپل عمل می‌کنند.

نهایتا گزارش اخیر تائید می‌کند که شرکت اپل آی‌پد پروهای جدید خود را طی سال آینده و در 2 ورژن 11 و 12.9 اینچی عرضه خواهد کرد. هر 2 دستگاه مجهز به نمایشگر مینی LED بوده و از شارژ بی‌سیم MagSafe و فناوری شارژ معکوس بی‌سیم پشتیبانی می‌کنند.

منبع Gizmochina
پیام بگذارید