سامسونگ سرگرم توسعه تراشه اگزینوس 2300 برای سری گلکسی S23 است

بر اساس اعلام کاربران انجمن GalaxyClub، سامسونگ سرگرم توسعه 2 تراشه جدید اگزینوس یکی برای دستگاه‌های پرچم‌دار و دیگری برای مدل‌های میان‌رده است. اطلاعات جدید با شایعه اخیرا مطرح شده در خصوص احتمال عدم عرضه سری گلکسی S23 با تراشه اگزینوس طی سال آینده تناقض دارد؛ زیرا تراشه پرچم‌دار در حال توسعه توسط سامسونگ دارای اسم رمزی است که از الگوی مورد استفاده برای تراشه اگزینوس 2200 در سری گلکسی S22 تبعیت می‌کند.

به بیان دقیق‌تر تراشه رده بالای جدید دارای اسم رمز S5E9935 است؛ در حالی‌که تراشه اگزینوس 2200 از اسم رمز S5E9925 استفاده می‌کند. بنابراین بی‌تردید به‌نظر می‌رسد که تراشه اگزینوس 2300 در سال آینده عرضه شده و سری گلکسی S23 یکی از نامزدهای بالقوه جهت استفاده از آن به‌شمار خواهد رفت.

متاسفانه در حال حاضر پیرامون مشخصات این تراشه هیچ‌گونه جزئیات دیگری در دست نیست. بنابراین هنوز مشخص نیست که تراشه جدید با چه تغییرات و پیشرفت‌هایی روانه بازار خواهد شد. بعلاوه در رابطه با به‌کارگیری GPU جدیدتر و ارتقایافته Xclipse شرکت AMD نیز نمی‌توان با قطعیت اظهارنظر کرد.

رویای استفاده محض از تراشه پرچم‌دار اسنپ‌دراگون و عدم به‌کارگیری تراشه اگزینوس برای سری گلکسی S23 سامسونگ احتمالا عملی نخواهد شد

تراشه دیگر در دست توسعه توسط سامسونگ از شماره مدل S5E8535 استفاده می‌کند. گمانه‌زنی پیرامون نام این تراشه امری به‌مراتب دشوارتر است. تراشه اگزینوس 1280 مورد استفاده در دستگاه‌هایی نظیر گلکسی A33 و گلکسی A53 از شماره مدل S5E8825 برخوردار است. بنابراین تراشه S5E8535 احتمالا یک مدل پایین‌رده برای اسمارت‌فون‌های مقرون‌به‌صرفه سامسونگ به‌شمار خواهد رفت.

با این‌حال از آنجا که اکنون تنها اسم رمز تراشه‌های جدید مشخص شده است؛ لذا اظهارنظر قطعی پیرامون آنها امری غیرممکن است. البته بی‌تردید می‌توان امیدوار بود که سامسونگ تراشه‌های جدید خود را به نحوی مطلوب بهینه‌سازی نموده و از بروز مجدد مشکلات مشاهده شده در تراشه‌های اگزینوس 2200 و اگزینوس 1280 طی سال جاری جلوگیری کند. تراشه اگزینوس 2300 و تراشه‌های پرچم‌دار آینده سامسونگ احتمالا همانند مدل اگزینوس 2200 صرفا در تعداد محدودی از بازارها مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت. تا زمانی‌که تراشه‌های اختصاصی اگزینوس برای دستگاه‌های گلکسی معرفی می‌شوند؛ فرضیه به‌کارگیری آنها در دستگاه‌های پرچم‌دار سامسونگ به قوت خود باقی خواهد بود.

منبع SamMobile
پیام بگذارید