افزایش تعرفه تلفن ثابت تصویب شد؟

به تازگی تعرفه‌های جدید تلفن ثابت از سمت مخابرات اعلام شد، در این تعرفه جدید علاوه بر افزایش نرخ مکالمه با تلفن ثابت به پرداخت مبلغ ثابت و ماهانه برای نگه داشتن خط نیز اشاره شده است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

افزایش تعرفه هزینه ماهانه تلفن ثابت، تابستان امسال مورد تایید قرار گرفت و درصورت موافقت رگولاتوری و ابلاغ به مخابرات، اعمال و اجرایی خواهد شد. محمدرضا بیدخام، مدیر کل ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت مخابرات ایران در این راستا گفت: تعرفه تلفن ثابت تقریبا 12 سال است که برخلاف افزایش تورم تغییری نکرده است. ما درخواستمان را برای تغییر تعرفه به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارایه دادیم و آ‌ن‌ها بررسی کردند و کارهای کارشناسی آن انجام شد.

ظاهرا در این تعرفه جدید ذکر شده که در استان تهران به ازای 4444 دقیقه مکالمه، هزینه‌ای معادل 20 هزار تومان، برای سایر مراکز استان‌ها به ازای حداقل 3333 دقیقه مکالمه 15 هزار تومان به عنوان حداقل پرداخت و سایر شهرها به ازای 2666 دقیقه مکالمه معادل ده هزار تومان به هزینه پرداختی تلفن افزوده خواهد شد.

همچنین طبق این مصوبه کاربران تلفن‌های ثابت استان تهران برای حفظ خط تلفن ثابت خود، باید ماهانه 20 هزار تومان، پرداخت کنند. این هزینه فقط برای ساکنین پایتخت و کسانی لحاظ می‌شود که از خط خود استفاده نکرده و فقط می‌خواهند آن را نگه دارند.

بیدخام افزود: این تعرفه در سازمان تنظیم مقررات رادیویی و کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات نیز تصویب شد و به کمیسیون تنظیم بازار ارسال گردید؛ آن‌جا هم با شرایطی مصوب شد و پس از آن به وزارت ارتباطات ابلاغ گردید.
وی در ادامه گفت که در انتظار بررسی کمیسیون تنظیم بازار و ابلاغ از طریق وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به هستند تا فرآیند اطلاع رسانی در این زمینه را شروع کنند.
نظر شما در مورد تعرفه‌های جدید چیست؟ نظرات خود را با ما و دوستانتان در آی‌تی‌رسان به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات (8)