معضل کمبود تراشه موجب کاهش تولید خودرو توسط شرکت رنو شد

خبرگزاری رویترز به نقل از نمایندگان اتحادیه اروپا گزارش داده که 2 شرکت خودروسازی رنو و استلانتیس که شامل برندهای اوپل، سیتروئن، آلفارومئو و چندین تولیدکننده دیگر است؛ بار دیگر تولید در کارخانجات اسپانیایی خود را به‌دلیا معضل کمبود جهانی تراشه متوقف نموده‌اند.

گروه خودروسازی رنو یکی از کارخانجات خود در منطقه کاستیل و لئون را طی روزهای شنبه به‌طور کامل تعطیل می‌کند؛ در حالی‌که گروه استلانتیس تعداد شیفت‌های کاری خود را کاهش می‌دهد. استلانتیس شیفت‌های شب آخر هفته خود در سایت‌های تولیدی شمال کشور را حذف خواهد کرد. یکی از سخنگویان اتحادیه استلانتیس در گفتگو با خبرگزاری رویترز اعلام کرد که این گروه در ماه فوریه، فعالیت تولیدی خود را برای مدت 15 روز متوقف نموده است. همچنین به گفته وی، کمبود منابع می‌تواند به‌ معنای تعطیلی کارخانجات جدید در هر مقطعی از زمان باشد.

شیوع فراگیر ویروس کرونا موجب کمبود ریزتراشه در بازار جهانی و افزایش میزان تقاضا برای این محصولات شده است. این تراشه‌ها در حوزه‌های مختلف فناوری از کامپیوتر گرفته تا صنعت خودروسازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. طی چند سال گذشته میزان تقاضای خودروسازان برای قطعات نیمه‌هادی روندی رو به رشد داشته است.

گزارشات پیش‌تر منتشر شده از تعطیلی موقت خط 8 گروه خودروسازی تویوتا ژاپن به دلیل کمبود قطعات یدکی حکایت داشتند؛ تصمیمی که فعالیت حدودا 30 هزار کارگر را تحت تاثیر قرار داد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
کسری پارس