رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس: باید بهتر از واتساپ را بیاوریم تا مردم خودشان انتخاب کنند / “ایتا” را چند طلبه ساختند

مرتضی آقاتهرانی، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در نشست بررسی مسائل فرهنگی کشور با اشاره به مدیریت فضای مجازی گفت: قبلا هشدار داده بودیم که اگر فضای مجازی مدیریت نشود مشکلات بسیاری را ایجاد می‌کند.

او تاکید کرد که در دو سال گذشته برخی از نمایندگان نگذاشتند که فضای مجازی را مدیریت کنیم، ضمن این که برخی از بیرون کشور فشار آورده‌اند.

آقاتهرانی با اشاره به مدیریت فضای مجازی در خارج از کشور گفت: خود آمریکا 270 ماده برای فضای مجازی گذارده است به عنوان مثال اگر تبلیغ ایرانی‌ها در آن باشد باید ببندند به ما که می‌رسد از آزادی می‌گویند.

وی اعلام کرد که مجلس فعلی مانند مجلس دور قبل نیست و پای مدیریت فضای مجازی ایستاده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اعلام این که از هر 10 خبر در فضای مجازی نیمی از آن‌ها دروغ است، تاکید کرد که نباید فضای مجازی به دست دشمن بی‌افتد.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود با مقایسه بودجه فرهنگی در ایران و دیگر کشورها ادامه داد: در ایران دو هزارم بودجه فرهنگی برای امور دینی استفاده می‌شود، سرانه بودجه ما برای هر نفر 9 دلار است، در حالی که بودجه بی‌بی‌سی 5 میلیارد و 600 میلیون دلار است که چند برابر بودجه فرهنگی ایران می‌شود. همچنین سرانه بودجه فرهنگی برای هر نفر در رژیم صهیونیستی 652 دلار است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مسئولان ما باید بیشتر کار کنند، هرچند که اقتصاد اولویت دارد اما به این معنا نیست که فرهنگ را رها کنیم گفت: فیلتر کردن جواب نمی‌دهد و باید مدیریت فضای مجازی را در کشور به دست بگیریم، البته باید این کار زودتر انجام می‌شد.

آقاتهرانی تاکید کرد که کبه دنبال بستن فضای مجازی یا از بین بردن کسب و کارها نیستیم، بلکه باید این فضا را مدیریت کنیم.

او گفت: ما باید بهتر از واتساپ و دیگر پلتفرم‌ها را بیاوریم تا مردم خودشان انتخاب کنند. بچه‌های این مرز و بوم باید سرورهای قوی را در داخل کشور ایجاد کنند، ایتا را 5 طلبه راه‌اندازی کرد، آقای جهرمی حاضر نبود با اینها بنشیند اما با خارجی‌ها معامله می‌کرد چون برایش پول داشت.

رئیس کمیسیون مجلس در ادامه سخنان خود با اشاره به این موضوع که نمایندگان باید به مساله مدیریت فضای مجازی ورود پیدا کنند، اعلام کرد که قوانین حجاب باید به‌روز شود و به دنبال آن هستیم.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا