سنسور تشخیص تصادف آیفون 14، در ترن هوایی فعال می‌شود!

تقریبا یک ماه پیش کمپانی اپل از نسل جدید اسمارت‌فون‌ها و ساعت‌های هوشمند خود رونمایی کرد و به همراه آن، جدیدترین سیستم عامل این شرکت، برای محصولات جدید و قدیمی آن عرضه شد. نسل جدید گوشی‌های هوشمند و گجت‌های پوشیدنی اپل با قابلیت ویژه‌ای همراه هستند که برای رانندگان بسیار مفید واقع می‌شود. این دستگاه‌ها از سنسور‌های تشخیص تصادف اپل پشتیبانی می‌کنند که طبق ادعای این غول تکنولوژی آمریکایی، در سایر فعالیت‌هایی که سرعت و شتاب زیادی به همراه دارد فعال نمی‌شود و می‌توان اطمینان داشت که تنها هنگام تصادف فعال خواهد شد.

در اینجا خالی از لطف نیست که اشاره‌ای به شیوه عملکرد سنسور تشخیص تصادف اپل داشته باشیم. ویژگی مذکور هنگامی که کاربر دچار تصادفات جاده‌ای می‌شود، به لطف سنسورهای شتاب سنج مخصوص، تصادف را تشخیص داده و بلافاصله به مخاطب‌ها و سرویس‌های اضطراری اطلاع رسانی می‌کند.

اخیرا یکی از کاربران آیفون 14 پرو، گزارش کرده که سنسور تشخیص تصادف اپل هنگام استفاده از ترن هوایی فعال شده است. طبق گزارش‌ها، این کاربر هنگامی که سوار بر ترن‌ هوایی بوده و گوشی آیفون 14 پرو خود را به همراه داشته، سنسورهای گوشی به دلیل شتاب زیاد و سروصدای ترن هوایی فعال شده و بعد از برقراری یک تماس خودکار با شماره 911 (شماره پلیس در ایالات متحده) به اشتباه تصادف اتومیبلی کاربر را به پلیس گزارش داده است.

سیستم تشخیص تصادف در محصولات اپل به این صورت است که یک از فشار سنج برای شناسایی تغییر فشار کابین و از جی‌پی‌اس برای ثبت تغییرات سرعت استفاده می‌کند؛ در همین حال میکروفون دستگاه قادر است صداهای بلند ناشی از تصادف را تشخیص دهد. اکنون انتظار می‌رود که کمپانی اپل روی سه مکانیزم مذکور، تغییراتی اعمال کند که در آینده شاهد چنین اشتباهاتی نباشیم.

پیام بگذارید