هنگ کنگ درهای تجارت را به بازار ارزهای دیجیتال باز کرد

هنگ‌کنگ به سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی که در این کشور وجود دارند اجازه داده است تا ارزهای دیجیتال معامله کنند. کمیسیون اوراق بهادار هنگ‌کنگ (SFC) در تلاش است تا منطقه اداری چین را به عنوان مرکز ارز دیجیتال در آسیا تبدیل کند در نتیجه باید سرمایه‌گذاران و استارت‌آپ‌های بیشتری را در حیطه ارز دیجیتال به این منطقه جذب کند.

الیزابت وانگ (Elizabeth Wong) که مدیر صدور مجوز و رئیس بخش فین‌تک کمیسیون اوراق بهادار هنگ‌کنگ است، برنامه‌های این کمیسیون را برای تنظیم ارزهای دیجیتال به اشتراک گذاشت. ممکن است لایحه تنظیم ارز دیجیتال متفاوت‌تر از لایحه فعلی در بقیه چین باشد.

کمیسیون اوراق بهادار هنگ‌کنگ قبلا اعلام کرده بود که تنها سرمایه‌گذاران حرفه‌ای می‌توانند ارز دیجیتال را در صرافی‌های متمرکز معامله کنند؛ این مبلغی برابر با 8 میلیون دلار هنگ‌کنگ (1 میلیون دلار) است.

الیزابت وانگ همچنین اعلام کرده است که صنعت کریپتو و ارز دیجیتال طی چهار سال گذشته تنظیم‌شده‌تر شده است.

قرار است چندین طرح قانونی دیگر نیز با هدف توسعه اکوسیستم رمزنگاری شده در هنگ‌کنگ ارائه شود. این ویژگی باعث می‌شود که برخی از مشتقات مربوط به ارزهای دیجیتال توسط ارائه‌دهندگان خدمات به فروش رود.

همانطوری که در ابتدا اشاره کردیم، این کمیسیون قصد دارد سرمایه‌گذاران خرده‌فروش را نیز وارد مبادلات مرتبط با ارزهای دیجیتال کند.

طبق گفته‌های کمیسیون اوراق بهادار هنگ‌کنگ، قرار است از فناوری‌های جدیدی مانند توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و متاورس‌ها استفاده شود. در این صورت هنگ‌کنگ به مرکز سرمایه مجازی بین‌المللی تبدیل خواهد شد. دانشگاه علم و صنعت هنگ‌کنگ نیز اطلاع داد که پردیس جدیدی به نام MetaHKUST دارد در قالب متاورس مجازی ارائه می‌شود.

منبع gadgettendency
پیام بگذارید