اینترنت اکسپلورر 11 به پایان راه رسید! مایکروسافت ادج آن جایگزین می‌شود

مایکروسافت اعلام کرده که به‌روزرسانی ماه فوریه مرورگر اج موجب غیرفعال شدن مرورگر قدیمی اینترنت اکسپلورر 11 روی کامپیوترهای شخصی مجهز به ویندوز 10 خواهد شد. اما این غیرفعال شدن دارای ماهیتی دائمی خواهد بود. همچنین انتشار یک آپدیت مجزا سیستم‌عامل برای این منظور در دستور کار مایکروسافت قرار ندارد.

کمپانی به کاربران توصیه کرده تا به مرورگر مایکروسافت اج با حالت IE مهاجرت نموده و میانبرها و سایر اشاره‌گرها به اینترنت اکسپلورر 11 را از منو استارت، نوار وظیفه و سایر بخش‌ها حذف کنند. به منظور جلوگیری از بروز خطا این فرآیند بایستی تا پیش از روز 14 فوریه سال 2023 (25 بهمن ماه) از طریق به‌کارگیری سیاست سیستمی “Disable IE” انجام شود.

در عین‌حال مشتریان سازمانی که از ویندوز 7 با آپدیت‌های امنیتی توسعه‌یافته (Extended Security Updates) استفاده می‌کنند؛ کماکان از مرورگر قدیمی بهره‌مند خواهند شد. همچنین این مرورگر در ویندوز 8.1 و نسخه‌های سازمانی Windows 10 IoT، ویندوز سرور و Windows 10 LTSC قابل دسترس خواهد بود. هنوز مشخص نیست که اینترنت اکسپلورر 11 تا چه مدت بر روی سیستم‌های قدیمی پشتیبانی خواهد شد. اگرچه این پشتیبانی احتمالا به‌زودی خاتمه خواهد یافت؛ چرا که مایکروسافت پشتیبانی گسترده از ویندوز 7، 8 و 8.1 را در روز 12 ژانویه 2023 (22 دی ماه) متوقف خواهد کرد. در عین‌حال روند انتشار آپدیت‌های امنیتی نیز متوقف خواهد شد.

منبع Gadgettendency
پیام بگذارید