کاربران سامسونگ گلکسی S23 اولترا با مشکل اتصال قلم S Pen به گوشی مواجه هستند

قلم S Pen داخلی یکی از بهترین مشخصه‌های سامسونگ گلکسی S23 اولترا محسوب می‌شود. اما برخی کاربران گزارش می‌دهند که این قلم با مشکل قطع اتصال به گوشی مواجه است.

سری گلکسی S میراث‌دار رویکرد ارائه بهره‌وری بالا در سری گلکسی نوت است و اکنون قلم S Pen به یکی از المان‌های هویتی خانواده گلکسی S تبدیل شده است. بر اساس اعلام پایگاه PunikaWeb، عدم عملکرد صحیح قلم S Pen طبیعتا نارضایتی کاربران را به‌دنبال داشته است.

بر اساس شکایات مطرح شده از طریق صفحه انجمن‌های سامسونگ در وبسایت Reddit و همچنین شبکه اجتماعی توییتر، گلکسی S23 اولترا با مشکل اتصال ناپایدار با قلم S Pen مواجه است. هنگامی‌که کاربران قلم استایلوس را از جایگاه ویژه آن خارج می‌کنند؛ اعلان مربوط به قطع اتصال نمایش داده شده و از کاربران درخواست می‌کند تا مجددا قلم را درون حفره مخصوص آن قرار دهند. همچنین چند کاربر ادعا کرده‌اند که قلم به هیچ وجه به گوشی آنها متصل نمی‌شود.

یکی از کاربران انجمن Reddit با نام Ardenator97 با انتشار پستی اعلام کرد: “من همواره موقع خارج نمودن قلم S Pen از جای خود برای استفاده با پیام reconnecting مواجه می‌شوم. این پیام پس از مدت حدودا 30 ثانیه محو شده و پیام disconnected نشان داده می‌شود. من ناچارا بایستی قلم را بار دیگر در جای خود قرار دهم تا اتصال مجددا برقرار شود. سپس پس از خارج نمودن قلم، اتصال میان استایلوس و گوشی برقرار شده و این ارتباط پایدار خواهد بود. این اتصال برای چند نوبت بعدی برقرار می‌ماند؛ اما چنان‌چه پس از مدتی مایل به استفاده از قلم بوده و آن‌را از جای خود خارج نمایم؛ در این‌صورت سناریو فوق تکرار خواهد شد. من راهکار ریست کردن S Pen را امتحان کردم؛ اما این اقدام به حل مشکل هیچ کمکی نکرد. آیا شخص دیگری نیز با چنین مشکلی مواجه است؟”

یک کاربر دیگری مدعی شده که قلم S Pen غالبا به گوشی وی متصل نشده و رایحه شیمیایی خفیفی از آن استشمام می‌شود. از طرفی یک کاربر دیگر نیز به مشکلی مشابه اشاره نموده و مدعی شده که اتصال میان قلم و گوشی تنها در 25 درصد مواقع برقرار می‌شود.

برای حل مشکل اتصال چند راهکار پیشنهاد شده است. یکی از پیشنهادات که ظاهرا برای بسیاری از کاربران راهگشا بوده؛ فعالسازی گزینه “keep S Pen connected” است. این گزینه با مراجعه به مسیر Settings > Advanced Features و سپس لمس گزینه S Pen قابل دسترس است. فعالسازی این گزینه میزان مصرف شارژ باتری را افزایش خواهد داد؛ اگرچه بعید است که تاثیر آن چندان چشمگیر باشد.

همچنین کاربران با مراجعه به مسیر Settings > Advanced Features > S Pen و ضربه زدن روی 3 نقطه عمودی در قسمت فوقانی می‌توانند قلم S Pen را ریست نمایند. به‌نظر می‌رسد که این راهکار صرفا به‌طور موقت موثر بوده و مشکلات اتصال احتمالا پس از چند ساعت بار دیگر آشکار خواهند شد. خوشبختانه قلم S Pen حتی در مواقع عدم اتصال نیز کار می‌کند؛ اما برای استفاده از ویژگی‌های پیشرفته، اتصال بلوتوث مورد نیاز است.

این مشکل احتمالا دارای ماهیت نرم‌افزاری بوده و با توجه شکایات متعدد مطرح شده توسط کاربران در انجمن‌های آنلاین، سامسونگ احتمالا به‌زودی به این مشکل رسیدگی خواهد کرد. در فاصله کمتر از یک ماه از عرضه سامسونگ گلکسی S23 اولترا به بازار، کاربران به چندین باگ آزاردهنده اشاره نموده‌اند. بعلاوه بسیاری از کاربران تصور می‌کردند که نمایشگر گوشی آنها دچار مشکل است.

هیچ دستگاهی در برابر مشکلات مصون نبوده و تا زمانی که این مشکلات قابل اصلاح باشند؛ جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد. گلکسی S23 اولترا با استقبال خوبی از جانب خریداران و منتقدان روبه‌رو شده و بعید است که مشکلاتی از این دست مانع از تبدیل شدن پرچمدار جدید سامسونگ به یکی از بهترین گوشی‌های سال 2023 شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا