امسال 37 گوشی تاشو از 10 برند مختلف وارد بازار می‌شود؛ آیا سامسونگ می‌تواند برتری خود را حفظ کند؟

بازار گوشی‌های تاشو از سال 2019 تغییرات زیادی داشته است و کارشناسان بازار نیز انتظار دارند که آمار فروش دستگاه‌های تاشو در سال جاری افزایش یابد. علاوه بر آن، علاقمندان گوشی‌های تاشو نیز در حال افزایش است.

از این رو، سازندگان گوشی‌های تاشو نیز باید برای جذب مشتری، از جدیدترین فناوری‌ها استفاده کنند. همانطوری که اطلاع دارید، سازندگان فراوانی در عرصه تولید گوشی‌های تاشو در رویداد کنگره جهانی موبایل 2023 حاضر شده بودند و محصولات خود را به نمایش گذاشتند.

وب‌سایت Display Supply Chain اعلام کرده که در سال 2022، هفت شرکت مطرح 19 گوشی‌ تاشو را به بازار عرضه کردند. در بین این کمپانی‌ها، شرکت کره‌ای سامسونگ نیز حضور دارد. با این حال، طبق همین وب‌سایت، انتظار می‌رود که حداقل 10 شرکت فناوری، 37 مدل دستگاه تاشو را در سال 2023 وارد بازار کنند.

آنطور که گفته شده، حداقل 16 مورد از این تلفن‌های تاشو طراحی صدفی دارند و 20 مورد از آنها نیز طراحی کتابی خواهند داشت. اگرچه سری گلکسی Z فلیپ علاقمندان خاص خود را دارد، ولی سازندگان تجهیزات فناوری عقیده دارند طراحی کتابی برای گوشی‌های تاشو مناسب‌تر بوده و بهتر است که در سال جاری آمار فروش گوشی‌هایی همچون سامسونگ گلکسی Z فولد افزایش یابد.

عرضه 20 میلیونی گوشی‌های تاشو در سال 2023!

براساس پیش‌بینی‌های DSCCross، این احتمال وجود دارد که در سال جاری میلادی، تقریبا 19 میلیون گوشی تاشو وارد بازار شود. البته امکان دارد این تعداد از 22 میلیون دستگاه فراتر رفته و به طور کلی، 20 میلیون دستگاه تاشو در سال 2023 تولید و عرضه شود.

کمپانی سامسونگ موفق شد در سال گذشته حدودا 12 میلیون دستگاه گوشی تاشو را روانه بازار کند. این رقم نسبت به سایر کمپانی‌ها بیشتر بود و آنطور که سازنده اعلام کرده احتمالا این تعداد در سال جدید به 15 میلیون دستگاه خواهد رسید.

میزان تولید و عرضه گوشی و پنل‌های دستگاه‌های تاشو از سال 2020 تا 2023

سامسونگ در رویداد کنگره جهانی موبایل نیز حاضر شد و علاوه بر رونمایی از محصولات مختلف، تبلت و سایر موارد، انواع دستگاه‌های تاشوی خود را نیز به نمایش گذاشت. اما نکته‌ای که در اینجا اهمیت دارد، این است که بیشتر این مدل‌ها، در حد نمونه اولیه باقی خواهند ماند و به مرحله تولید نمی‌رسند. ولی با این وجود، انتظار داریم که سامسونگ در سه ماهه سوم سال 2023، دستگاه‌های سامسونگ گلکسی Z فولد 5 و گلکسی Z فلیپ 5 را روانه بازار کند.

سامسونگ اعلام کرد که قصد دارد در مدل گلکسی Z فولد 5 از لولای جدید قطره‌ای استفاده کند. این فناوری باعث می‌شود که نمایشگر گوشی هنگام باز و بسته شدن، برجستگی کمتری داشته باشد. در حال حاضر، تست‌های مختلف روی این لولای جدید آغاز شده تا میزان دوام آن سنجیده شود.

بر اساس شایعه‌هایی که منتشر شده است، احتمال دارد که مدل سامسونگ گلکسی Z فلیپ 5 به صفحه‌نمایش خارجی بسیار بزرگتری مجهز شود. امکان دارد اندازه این نمایشگر به حدی گسترده باشد که کل قسمت نیمه بالایی گوشی را اشغال کند.

منبع sammobile
پیام بگذارید