دلایل ذخیره نشدن مخاطبان در دستگاه‌های اندرویدی + چرا گوشی اندرویدی نمی‌تواند مخاطب ذخیره کند؟

ما قصد داریم در این مطلب به عواملی بپردازیم که موجب می‌شوند نتوانید مخاطبان را در دستگاه اندرویدی خود ذخیره کنید. دستگاه‌های اندرویدی به قابلیت‌های فراوانی مجهز شده‌اند و همه روزه تعداد بسیاری از افراد از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند. یکی از این قابلیت‌ها ذخیره مخاطبان در دستگاه است.

اما خیلی وقت‌ها پیش می‌آید که نمی‌توانید مخاطبان موردنظر خود را در دستگاه اندرویدی‌تان ذخیره کنید. بنابراین در چنین وقت‌هایی چه باید کرد؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که ما به شما کمک خواهیم کرد تا با استفاده از ترفندهای مختلف نحوه ذخیره کردن مخاطب‌ها در اندروید و دلایل ذخیره نشدن آنها را متوجه شوید.

ذخیره نشدن مخاطبان در اندروید می‌‌تواند مشکل‌ساز شود! چرا که ذخیره اطلاعات تماس فردی که به تازگی او را ملاقات کرده‌اید بسیار حائز اهمیت است و ممکن است این مشکل در آینده آزاردهنده باشد. راه‌حل‌های مختلفی برای حل این مشکل وجود دارد که ما در ادامه به بررسی آنها پرداخته‌ایم که احتمالا می‌‌توانند مشکل شما را حل کنند.

پس اگر یک گوشی اندرویدی در اختیار دارید و گاهی وقت‌ها با مشکل عدم ذخیره مخاطبان در گوشی اندرویدی مواجه می‌شوید، بهتر است که این مطلب را تا انتها بخوانید. چون اطلاعات بسیار مفیدی را برای شما ارائه کرده‌ایم که بدون شک می‌‌توانند در پروسه ذخیره مخاطبان در اندروید مفید و کاربردی واقع شوند. پس بیایید آنها را باهم بررسی کنیم.

بستن اجباری برنامه و راه‌اندازی مجدد آن

با بستن برنامه‌‌ می‌‌توانید بیشتر مشکلات مربوط به آن را رفع کنید. بنابراین یکی از مزیت‌های بستن اجباری برنامه‌ها در اندروید این است که می‌توانید مشکلاتی از قبیل عدم ذخیره مخاطبان را در اندروید حل کنید. اگر مشکل جزئی باشد، با بستن و راه‌اندازی مجدد برنامه احتمالا بتوانید آن را رفع کنید.

این مطلب را نیز بخوانید: تخلیه زودهنگام باتری گوشی‌های اندرویدی؛ چگونه مشکل تخلیه شارژ دستگاه‌های اندرویدی را رفع کنیم؟

برای این کار باید به مدت چند ثانیه روی نماد برنامه مخاطبین فشار دهید و از منوی ایجاد شده روی گزینه اطلاعات ضربه بزنید.

سپس روی گزینه Force stop در پایین ضربه بزنید.

در نهایت، برنامه را مجددا باز کنید و وارد آن شوید، سپس ببینید که مشکل حل شده و آیا امکان ذخیره مخاطبان وجود دارد یا خیر!

مرتب‌سازی مخاطبین

اگر در برنامه مخاطبین خود را مرتب‌سازی کرده‌اید و فیلترهایی را نیز اعمال کرده بودید، می‌‌توانید با مراجعه به تنظیمات برنامه این فیلترها را رفع کنید تا مخاطبان جدیدتر در اندروید برای شما نشان داده شوند. چرا که خیلی وقت‌ها می‌بینیم با مرتب کردن مخاطبان دستگاه نمی‌تواند مخاطبین جدید را نشان کاربر دهد بنابراین ممکن است که فکر کنید مخاطب جدید شما ذخیره نمی‌شود.

بیشتر گوشی‌های اندرویدی به طور پیش‌فرض با برنامه Google Contacts عرضه می‌شوند. بنابراین وارد این برنامه شوید و روی منوی سه نقطه در بالا ضربه بزنید و سپس Customize view را انتخاب کنید.

در نهایت گزینه All contacts را انتخاب کنید.

اگر گوشی شما سامسونگ باشد، باید روی نماد منو (سه خط افقی) در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید و All contacts را انتخاب کنید. پس از این، متوجه خواهید شد که برنامه مخاطبین تمام افرادی را که به تازگی ذخیره کرده‌اید به شما نشان خواهد داد.

تلاش بیشتر برای ذخیره مخاطبان در گوشی

خیلی وقت‌ها امکان دارد که در ذخیره مخاطبان در حساب گوگل، سامسونگ و غیره خود دچار مشکل شوید، این امر ممکن است بنا بر دلایلی همچون وجود خطاهایی در همگام‌سازی، احراز هویت و سایر مشکلات مربوط به حساب رخ داده باشد.

پس می‌‌توانید مخاطبین خود را در حافظه محلی دستگاه ذخیره کرده و سپس ببینید که مشکل رفع شده است یا خیر. برای این کار کافی است برنامه مخاطبین را در تلفن خود باز کنید، سپس روی نماد مثبت ضربه بزنید تا یک مخاطب جدید ایجاد کنید. در اینجا تمام جزئیات تماس مربوط به فرد را وارد کرده و در نهایت روی save بزنید تا مخاطب شما ذخیره شود.

سپس بررسی کنید که آیا این مشکل حل شده است یا خیر. اگر همچنان نتوانستید آن را رفع کنید، به سراغ راهکار بعدی که در ادامه به آن پرداختیم بروید.

استفاده از برنامه پیش فرض تماس‌ها

بسیاری از برنامه‌های پیش‌فرض وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آنها به ایجاد مخاطب جدید در دستگاه اندرویدی خود اقدام کنید. این برنامه‌ها از جمله تلگرام و واتساپ و غیره، به شما کمک می‌کنند تا مشکل عدم ایجاد مخاطبین در اندروید را به راحتی حل کنید.

خیلی وقت‌ها مشکل از خود برنامه است و تنها با استفاده از یک برنامه پیش فرض contacts می‌‌توانید مشکل را حل کنید. اگر با نصب این برنامه توانستید مشکل را برطرف کنید، حافظه پنهان برنامه را پاک کنید، سپس آن را آپدیت کنید، در نهایت می‌بینید که مشکل مربوط به ذخیره مخاطبان حل خواهد شد.

دسترسی به مجوزهای لازم برای ذخیره مخاطبین در اندروید

اگر در همان ابتدا مجوزهای لازم را در اختیار برنامه مخاطبین قرار ندهید، این احتمال وجود دارد که نتوانید با گوشی پیکسل، سامسونگ و یا هر تلفن اندرویدی خود مخاطبی را در دستگاه ذخیره کنید.

برای حل این مشکل، باید سعی کنید که تمام مجوزهای موردنیاز را به برنامه Contacts بدهید. برای این کار، از مراحل پایین اقدام کنید:

مرحله 1: به مدت چند ثانیه روی نماد برنامه Contacts نگه داشته باشید و سپس از گزینه‌های موجود روی اطلاعات برنامه بزنید. سپس، روی Permissions کلیک کنید.

مرحله 2: در اینجا تمام مجوزهای لازم را مشاهده خواهید کرد، بنابراین هر یک را ببینید و سپس اجازه دسترسی دستگاه به آنها را صادر کنید. حالا سعی کنید مخاطب موردنظر خود را در دستگاه ذخیره کنید، اگر مشکل همچنان حل نشد، به ادامه این مقاله توجه کنید.

پاک کردن حافظه پنهان برنامه

ممکن است حتی پس از اجازه دسترسی به تمام مجوزهای لازم در دستگاه، نتوانید به ذخیره مخاطبان جدید اقدام کنید! در این صورت، احتمال دارد وجود داده‌های حافظه پنهان برنامه علت به وجود آمدن این مشکل باشند‌. پس منطقی است که به فکر پاک کردن این حافظه باشید.

بنابراین به راحتی می‌توانید حافظه پنهان برنامه مخاطبین را پاک کنید و سپس بررسی کنید که آیا این مشکل حل شده است یا خیر. برای این کار سعی کنید که از مراحل پایین کمک بگیرید:

مرحله 1: روی نماد برنامه Contacts به مدت طولانی فشار دهید و روی نماد “I” از منوی ایجاد شده ضربه بزنید.

مرحله 2: به Storage بروید و روی گزینه Clear cache در پایین ضربه بزنید. حالا حافظه پنهان برنامه حذف می‌شود، بنابراین احتمال دارد که مشکل ذخیره نشدن مخاطبان در اندروید نیز رفع شود‌.

آپدیت کردن برنامه مخاطبین

اگر در گذشته بروزرسانی خودکار برنامه‌ها را در اندروید و آیفون خود غیرفعال کرده باشید، احتمال دارد که همچنان از همان نسخه قدیمی برنامه  Contacts استفاده کنید. بنابراین تعجبی ندارد که در هنگام ذخیره مخاطبین در اندروید با مشکلاتی روبرو شده باشید. پس بهتر است که هر چه زودتر نسخه جدید آن را نصب کرده و برنامه را آپدیت کنید.

برای این کار، به فروشگاه گوگل پلی استور بروید و از بخش جستجو، برنامه مخاطبین خود را سرچ کنید. حالا اگر نسخه جدیدتری از این برنامه را مشاهده می‌کنید، روی Update بزنید تا نسخه جدید آن نصب شود.

این مطلب را نیز بخوانید: چگونگی رد تماس با استفاده از پیام‌؛ چگونه در گوشی‌های اندرویدی از پیام‌های رد تماس استفاده کنیم؟

سپس برنامه می‌‌تواند به طور خودکار مخاطبین را ذخیره کند. امیدواریم که با این ترفندها مشکل شما نیز در ذخیره مخاطبان در اندروید حل شده باشد، همچنین به سراغ دیگر مقالات ما در عرصه فناوری و گوشی‌های اندرویدی بروید و اطلاعات مفیدی کسب کنید!

سخن پایانی

ما در این مطلب به سراغ ترفندهایی رفتیم که می‌توانید با استفاده از آنها مشکل ذخیره نشدن مخاطبین در گوشی‌های اندرویدی را حل کنید. ما برای ارتباط داشتن با سایر افراد به برنامه مخاطبین نیاز داریم، از این رو، زمانی که گوشی اندرویدی شما نتواند مخاطبین را ذخیره کند، با مشکل بزرگی روبرو می‌شوید.

بیشتر کاربران هنگامی که با چنین مشکلی روبرو می‌شوند سعی می‌کنند تا با آپدیت کردن برنامه و یا پاک کردن حافظه پنهان آن مشکل ذخیره نشدن مخاطبین در اندروید را حل کنند. اگرچه این دو روش بسیار مفید و کاربردی است ولی شما می‌توانید با استفاده از تمام ترفندهایی که در این مقاله به آنها پرداخته‌ایم به رفع مشکل ذخیره نشدن مخاطبین در اندروید بپردازید.

علاوه بر آن امکان اضافه کردن مخاطبان در سایر برنامه‌ها مانند تلگرام و واتساپ نیز وجود دارد. در هر صورت برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله مراجعه کنید و سعی کنید که با خواندن ترفندهای مختلف و راهنمای تصویری آنها درک خود را از هر بخش افزایش دهید.

در نهایت امیدواریم که راهکارهای این مطلب به شما کمک کرده باشند تا به راحتی مشکل ذخیره نشدن مخاطبین در دستگاه اندرویدی خود را حل کنید. همچنین شما می‌توانید با خواندن دیگر مقالات ما در حوزه فناوری و گوشی‌های اندرویدی سایر مشکلات خود را در این زمینه رفع کنید. در نهایت سوالاتتان را از کارشناسان سایت پرسید و نظر خود را درباره این مطلب برای ما در بخش کامنت‌ها بنویسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH