چگونه به سادگی نور صفحه نمایش را در آی‌فون و آی‌پد کاهش دهیم؟

اگر شما نیز یکی از افرادی هستید که شب هنگام در زمان خواب به جستجو در صفحات اینترنتی یا مطالعه توسط اسمارت فون یا تبلت خود می‌پردازید، به‌طور حتم موضوع نور صفحه نمایش برای‌تان آزار دهنده است؛ زیرا نور و میزان سفیدی آن باعث می‌شود چشمان شما اذیت شود اما این موضوع برای کاربران آی‌پد و آی‌فون کمی بیشتر به‌چشم می‌خورد زیرا برخلاف محصولات اندرویدی و ویندوزفونی، تنظیمات کاهش نور صفحه نمایش چندان هم در دسترس کاربر نیست و حتی در زمان کاهش آن نیز نور صفحه نمایش بیشتر از حد نرمال شب برای مطالعه است و همچنان چشمان را ناراحت می‌کند.

meditation-sleep-deprivation-gadgets-techniques-tips

البته این محصولات نیز دارای چنین تنظیماتی هستند اما در واقع در کوچه پس کوچه‌های iOS قرار گرفته‌اند و برای پیدا کردن آن باید روحیه‌ای کنجکاو و جستجوگر داشته باشید. در این مقاله تصمیم داریم تا روش فعال سازی این فرآیند را در کنار شما فرا بگیریم و نور صفحه نمایش را به اندازه زیادی کاهش دهیم. پس مراحل زیر را برای این کار سپری کنید:

ابتدا وارد بخش تنظیمات و قسمت Accessibility شوید.

Step-1

اکنون وارد قسمت Zoom شوید.

Step-2

حال آن را (Zoom) از طریق نوار لغزنده‌اش فعال نمایید.

Step-3

اکنون در صفحه اصلی دو بار صفحه نمایش را لمس کنید تا یک منوی کوچک باز شود. حال نوار لغزنده زوم را تا جایی که ممکن است به سمت چپ بکشید.

Step-4

اکنون به قسمت Choose Filter بروید.

Step-5

در پایین منو گزینه Low Light را انتخاب کنید.

Step-6

اکنون دوباره به بخش تنظیمات و Accessibility بروید و سپس در پایین‌ترین بخش صفحه نمایش وارد Shortcut Accessibility شده و در صفحه‌ای که باز می‌شود گزینه زوم را انتخاب نمایید. مراحل به پایان رسید! از این پس شما می‌تواند در هر جایی که باشید با سه بار فشار دادن دکمه خانه (دکمه‌ای که زیر صفحه نمایش قرار دارد) فیلتر نور کم را فعال کنید و نور صفحه نمایش را به کمترین میزان خود برسانید.

Step-7

ممکن است شما دوست داشته باشید
نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان