پخش استریم آنلاین ویدیو با HTML 5 و نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه در یوتیوب امکان‌پذیر شد

yt_advanced_warfare_5اخیرا یوتیوب اعلام کرده که از قابلیت پخش استریم‌های آنلاین ویدیوها با استفاده از HTML 5 و با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه پشتیبانی می‌کند. با توجه به اینکه این وب‌سایت پیش از این و در ماه اکتبر سال ۲۰۱۴ امکان آپلود ویدیوهایی با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه را برای همه کاربران فعال کرد و نیز در ژانویه ۲۰۱۵ از HTML 5 به عنوان پلیر پیش فرض استفاده نمود، چنین انتظاری هم از آن می‌رفت.

به عبارت دیگر، برای تجهیز شدن کامل در رقابت با سرویس‌های رقیب، حالا یوتیوب پیش‌نمایشی از امکان استریم آنلاین ۶۰ فریم بر ثانیه را فعال کرده و شما احتمالا از هم اکنون می‌توانید سرعت پخش ویدیوها را در این حالت بررسی کنید. برای این منظور باید از جدیدترین نسخه یکی از مرورگرهای کروم، فایرفاکس، سافاری، اپرا یا اینترنت اکسپلورر استفاده نمایید زیرا در نسخه جدید این مرورگرها از HTML 5 پشتیبانی به عمل آمده است.

از الان به بعد، اگر شما یک استریم ۶۰ فریم بر ثانیه را آغاز کنید، یوتیوب ویدیو نتیجه را با کیفیت ۷۲۰p و ۱۰۸۰p و با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه تبدیل می‌کند که خبر خوبی برای علاقمندان به بازی‌های ویدیویی است که دوست دارند بازی‌های خود را به صورت نرم و روان توسط دیگران قابل مشاهده کنند. همچنین در مرورگرهایی که نمی‌توانند از این امکان بهره ببرند، ویدیوها با نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه پخش خواهند شد.

یوتیوب همچنین به گیمرها اطمینان داده که از امروز ابزاری مفید برای ضبط ویدیوهایی با نرخ فریم بالا را در اختیارشان خواهد گذاشت و مانند Elgato Game Capture, XSplit Broadcaster و XSplit Gamecaster از استریم آنلاین ۶۰ فریم بر ثانیه پشتیبانی می‌کند. هم اکنون همه می‌توانند این ابزار را به صورت رایگان دانلود کنند. توسعه دهندگان نیز از حالا به بعد می‌توانند قابلیت استریم با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه را در اپلیکیشن‌های خود بکار ببرند.

  

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم