این اتوبوس از مدفوع به عنوان سوخت استفاده می‌کند و سرعت بالایی دارد!

landscape-1432306979-poopbus

برای همه خبری جالب داریم! اخیرا یک اتوبوس ساخته شده که از مدفوع به عنوان سوخت بهره می‌برد و رکورد سرعت را در بین اتوبوس‌هایی که از این سوخت بهره می‌برند، شکسته است. در حال حاضر اتوبوس مورد بحث می‌تواند با سرعتی در حدود 124 کیلومتر بر ساعت حرکت کند.

اما در مورد این وسیله نقلیه یک‌سری نکات هم وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم. اول اینکه اتوبوس یاد شده همان‌طور که گفتیم از مدفوع به عنوان سوخت برای حرکت استفاده می‌کند، اما این کار به طور مستقیم انجام نمی‌شود. برای استفاده از این نوع سوخت ابتدا طی فرآیندی بیومتریک با مشتقات مدفوع گاو قرار می‌گیرد. نکته دوم هم در مورد سرعت اتوبوس است که توانسته رکورد سرعت را بین تمامی اتوبوس‌هایی که از سوختی مشابه بهره می‌برند، بشکند. حتی سرعت این وسیله نقلیه نسبت به نمونه‌هایی که از سوخت‌های رایج استفاده می‌کنند در نوع خود جالب است.

ناوگان Reading Buses به طور اختصاصی تغییراتی را در این اتوبوس اعمال کرده و مالک آن محسوب می‌شود. همچنین قرار است ۳۳ دستگاه دیگر از این نوع اتوبوس‌ها را به مجموعه خود اضافه نماید. در هر صورت موردی که بسیار توجهات را جلب کرده همان سرعتی است که در بالا اشاره کردیم. جان بیکرتون، مهندس ارشد این پروژه در مصاحبه‌ای که توسط BBC با وی انجام شده، توضیح می‌دهد که: «حضور این وسیله نقلیه در جاده‌ها بسیار چشمگیر بوده. این اتوبوس شبیه به یک بمب افکن ولکن است و طراحی آیرودینامیک آن طوری انجام شده که به سرعتی نزدیک به 130 کیلومتر بر ساعت برسد.»

نظر شما در مورد این اتوبوس چیست؟

ممکن است شما دوست داشته باشید
8 دیدگاه
 1. bahman jahangiri می گوید

  بد نیست داخل اتوبوسها هم یک مستراح بسازند با افتابه دار البته و از تولید به مصرف!!!

 2. you cant see me می گوید

  جالبه!
  کاش ایرانم بلد بود به جای حذف موارد موجود دنبال کشف موارد ناموجود باشه!!!

 3. کریم می گوید

  خیلی خوب است انجوری بنزین حذف شد

 4. mahdi_fcb06 می گوید

  عجب حرکت جالبی

 5. شاهین می گوید

  فقط یک سوال؟…
  دود حاصل از احتراق سوختش چه بویی میده؟!…

 6. همدان می گوید

  قابل توجه کسانیکه سهمیه بنزین شون داره قطع میشه

 7. ناشناس می گوید

  بستگی داره طرف چی خورده باشیه

 8. امین می گوید

  خدا خیرشون بده اگه بشه یکی بسازن با مدفوع انسان کار کنه چه خوب میشه حد اقل میریم میفروشیم ماهانه یه چیزی به مبلغ یارانه مون اضاف میشه !!!!!!!!

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان