آمازون می‌خواهد قفل موبایل شما را با توجه به شکل گوش‌تان باز کند!

amazon-ear-640x259

راه‌های زیادی وجود دارند که می‌توان از طریق آن‌ها اقدام به باز نمودن قفل گوشی کرد. شما می‌توانید از یک کد عددی استفاده کنید، از سنسور اثر انگشت بهره بگیرید، با قرنیه چشم این‌کار را انجام دهید، الگویی خاص را بکشید، بر اساس اسکن چهره قفل را باز کنید یا از رمزهای عبور استفاده نمایید. با این‌حال آمازون قصد دارد تا روشی جدید به این مجموعه روش‌ها اضافه کند و آن باز کردن قفل گوشی هوشمند از طریق شکل گوش افراد است.

بر اساس پتنت ثبت شده، ظاهرا به‌نظر می‌رسد که شکل گوش هر فرد، همانند اثر انگشت منحصر بفرد است. این بدان معناست که با توجه به نوع خطوط و حالات گوش‌های افراد احتمال اینکه شکل گوش شما با فرد دیگری یکسان باشد بسیار بسیار کم است. بنابراین این روش نیز می‌تواند یک قابلیت جالب و امکان‌پذیر برای باز کردن قفل گوشی هوشمند شما باشد.

همچنین این روش می‌تواند نسبت به محافظت از تلفن هوشمندتان عملکرد بهتری داشته باشد. در حال حاضر صرف نظر از اینکه از چه نوع قفلی بهره می‌برید، اما در هنگامی که گوشی شما زنگ می‌خورد هرکسی می‌تواند به آن پاسخ دهد. اما در روشی که آمازون تدارک دیده، تا زمانی که گوشی را بر روی گوش خود نگذارید، قفل آن باز نخواهد شد. همین عامل باعث می‌شود اگر فرد دیگری قصد جواب دادن داشته باشد به دلیل اینکه گوش وی با گوش شما از نظر شکلی فرق دارد، قادر به انجام این‌کار نشود.

البته اینکه برای باز کردن قفل گوشی برای کار کردن با آن، بخواهیم گوشی را به حالت صحبت کردن در کنار گوش خود بگیریم چندان خوب به‌نظر نمی‌آید و احتمالا این قفل جدید فقط به پاسخ دادن تماس‌ها محدود خواهد بود. با تمامی این تفاسیر اما، این موضوع فعلا در حد یک پتنت است ولی احتمال اینکه آمازون به سراغ ساخت نمونه‌های واقعی آن برود، وجود دارد.

1 دیدگاه
  1. mahdi_fcb06 می گوید

    دیگه این جریان باز کردن قفل داره به جاهای باریک میکشه کارش ، خخخخخ

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم