8 دقیقه به کهکشان راه شیری سفر کنید + ویدیو

ما تکنولوژی زیادی برای ارسال شما به فضا و کهکشان راه شیری نداریم اما می‌توانیم نمایی را که ممکن است در این سفر مشاهده کنید نشان‌تان دهیم. همراه ما باشید، تصمیم داریم سفری به فضا داشته باشیم.

SPACE

در یتیوب کاربری به نام daeveachuk ویدیویی را ساخته و منتشر کرده است که از تصاویر ثبت شده توسط Spitzer تشکیل یافته و در آن ویدیو می‌توانید یک سفر 8 دقیقه‌ای در فضا و در مقابل کهکشان راه شیری را تجربه کنید. در این ویدیو چندین گیگابایت و چندین گیگاپیکسل اطلاعات وجود دارد و سازنده این ویدیو مدعی شده است که در ساخت این فیلم حدود 400 هزار تصویر مورد استفاده قرار گرفته است.

Spitzer یکی از تلسکوپ‌های ناسا است که چندان شناخته شده نیست. این دستگاه در سال 2003 ارسال شد و می‌تواند کیهان را از طریق مادون قرمز به‌خوبی مشاهده کند. این تلسکوپ می‌‌تواند چیز‌هایی فراتر از چشم انسان را ببیند. اتمسفر زمین باعث می‌شود که تابش‌های مادون قرمز بازگردانده شوند و به همین دلیل برای دیدن فضا نیاز به تلسکوپ‌های فضایی پیچیده‌ای نظیر Spitzer دارید. در ادامه می‌توانید این ویدیو 8 دقیقه‌ای را مشاهده کنید و سفری به کهکشان راهی شیری داشته باشید.

[aparat]MsC09[/aparat]

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 دیدگاه
 1. حمیدرضا می گوید

  بسم الله الرحمن الرحیم
  أَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

  سلام خیلی ممنون
  انشاءالله سربلند باشید
  واقعا به قدرت خدای عزیز و مهربان پی میبریم

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان