درآمد زایی فیس‌بوک از طریق موبایل

فیس‌بوک به وال استریت نشان داد که درنهایت فهمیده است که چگونه از گستره وسیع کاربران موبایلش درآمد کسب کند.
ازرا گوتیل تحلیلگر تحقیقات کار و تکنولوژی می‌گوید که: ” فیس‌بوک مجبور بود نشان دهد که می‌توان از موبایل سود دریافت نمود و اکنون آن‌ها ثابت کرده‌اند که می‌توانند این کار را انجام دهند. اگر این روند مقدار کمی سود دهی دارد، می‌تواند سود بیشتر را هم به دنبال داشته باشد. زمانی که آن‌ها یک راه را پیدا می‌کنند ادامه مسیر به سمت جلو ممکن می‌شود.”
تبلیغات موبایل حدود 150 میلیون دلار یعنی نزدیک به 14 درصد از درآمد کلی فیس‌بوک (که 1.26 میلیارد دلار است) را تشکیل می‌دهد. سود کلی حدود 32 درصد افزایش داشته است و از انتظارات تحلیلگران فراتر رفته است.
تعداد کاربران موبایل فعال ماهانه فیس‌بوک در سه ماهه چهارم به 604 میلیون نفر (حدود 61 درصد افزایش تسبت به دوره مشابه سال قبل) رسیده است.
همچنین فیسبوک اشاره کرده است که خریداری Instagram، که یک برنامه کاربردی اشتراک گذاری عکس است را کنار گذاشته و برنامه IOPاش را دوباره طراحی کرده و ابزارهای گسترشی جدیدی را برای IOP و Android ارایه داده است.
برد شیمین (یک تحلیلگر در Current Analysis) می‌گوید “آن‌ها هنوز هم باید یک مسئله سخت را حل کنند، در فضای موبایل به دنبال جمع آوری سرمایه باشند و این نشان می‌دهد که آن‌ها به پیشرفت‌هایی نایل گشته‌اند.”
شیمین همچنین اضافه کرد که “این به مارک زوکربرگ برمی‌گردد که نشان دهد آن‌ها یک فرایند آهسته و پیوسته را دنبال می‌کنند و این بهتر از آن است که تیری در تاریکی رها سازند و به هدف نرسند.”
شیمین اشاره کرد که افزایش سود تولید شده بر مبنای تعداد مشترکین موبایل فیس‌بوک می تواند یک موفقیت برای این کمپانی در نظر گرفته شود.
وی اضافه کرد که “من فکر می‌کنم اگر این فرایند به آرامی هم به پیشرفتش ادامه دهد، برای آن‌ها یک موفقیت به حساب می‌آید. اگر آنان حرکت سریعی انجام دهند که به شکست منجر شود، مشکل جدی‌تری به وجود خواهد آمد.”
شرکت‌های اینترنتی، مانند گوگل و فیس‌بوک کوشش می‌کنند تا دریابند که چگونه تعداد رو به افزایش کاربران موبایل به پول نقد تبدیل می‌شوند. شرکت‌ها با پر کردن بیش از حد صفحه کوچک یک موبایل با تبلیغات، که می‌تواند کاربران را گمراه سازد، ریسک می‌کنند.
با این حال چشم پوشی از تبلیغات موبایل، شرکت‌های اینترنتی را در ریسک قابل توجهی قرار می‌دهد زیرا کاربران آن‌ها برای دسترسی به اینترنت به سرعت از مرورگرها به سمت استفاده از تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها حرکت می‌کنند.
گوتیل می گوید: “تبلیغات روی صفحات کوچک موبایل چالش برانگیز است. ترافیک موبایلی رو به رشد است. اگر کاربران تبلیغات را تحمل کنند، آنگاه جریان سودده تضمین شده است. به نظر می‌رسد که فیس‌بوک راهی را پیدا کرده است که کاربران را مجبور کند تبلیغات را تحمل کنند.”
وی اضافه کرد که: “بسیار مهم و حیاتی است که فیس‌بوک این حرکت به سمت جلو را ادامه دهد. این بیشتر از یک فرایند مثبت بوده و یک کار بسیار ضروری و لازم به نظر می‌رسد. فیس‌بوک همیشه موفق بوده است و زمانی کاربران وفادار مخصوص خود را داشته است. سوال این بود که چه وقت، چطور، و چقدر!؟ به نظر می‌رسد که سوال‌های چه وقت و چقدر جواب داده شده‌اند.”

[divide style=”2″]

با شرکت در مسابقه بزرگ آی‌تی رسان، شانس خود را برای بردن دو گوشی هوشمند ال‌جی امتحان کنید: شرکت در مسابقه

همچنین می‌توانید نخستین شماره از مجله الکترونیکی آی‌تی‌رسان را به طور مستقیم و رایگان از لینک زیر دریافت کنید.

 [download id=”15″]

1 در مورد “درآمد زایی فیس‌بوک از طریق موبایل”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا