اینستاگرام اجازه نمی‌دهد پروفایل تلگرام و اسنپ‌چت خود را معرفی کنید!

instagram-deeplinking-640x578همیشه بسیار رایج است که ما در پروفایل‌های مختلف شبکه‌های اجتماعی گوناگون، آدرس پروفایل اختصاصی‌مان در سایر شبکه‌های اجتماعی را نیز معرفی می‌کتیم تا همه افراد بتواند در سرویس‌های مختلف با ما ارتباط برقرار کنند. این خود یک روش بسیار خوب و مناسب برای داشتن دوستان بیشتر و دنبال کنندگان بیشتر در این شبکه‌هاست، اما اگر شما بخواهید در اینستاگرام خود آدرس تلگرام یا اسنپ‌چت خود را معرفی کنید، اجازه چنین کاری دیگر به شما داده نخواهد شد! اینستاگرام به تازگی تصمیم گرفته که به کاربرانش اجازه معرفی پروفایل‌های شبکه‌های اجتماعی دیگری که در بالا گفتیم را ندهد.

این کمپانی که اکنون تحت مالکیت فیسبوک قرار دارد پیش از این به کاربران اجازه می‌داد لینک های “مرا ادد کن” یا همان Add me را در بخش وب سایت پروفایل‌ خود اضافه کنید. کاربران نیز به سادگی به کلیک بر روی آن لینک‌ها می‌توانستند به پروفایل‌ شما در تلگرام و یا اسنپ‌چت بروند که اکنون این قابلیت دیگر وجود ندارد.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید اگر بخواهید لینک پروفایل‌ خود در دو شبکه اجتماعی مورد اشاره را به اینستاگرام اضافه کنید، با خطا مواجه خواهید شد. یکی از سخنگویان اینستاگرام نیز این تغییر را تایید کرده و دلیلش را هم اینگونه بیان داشته که:

این روش استفاد از پلتفرم ما نیست.

البته انواع دیگر لینک‌ها نظیر کانال‌های یوتیوب، صفحات آیتونز و وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌ها همچنان قابل استفاده و معرفی در پروفایل اینستاگرام هستند.

باز هم باید به این نکته اشاره کنیم که در حال حاضر، تغییر یاد شده فقط برای دو شبکه اجتماعی تلگرام و اسنپ‌چپ اعمال شده است. لینک به سایر سرویس‌ها نظیر توییتر، فیسبوک، لینکداین، پریسکوپ و سایر شبکه‌ها همچنان مجاز و امکانپذیر است.

البته جای تعجب ندارد اگر ببینیم در آینده‌ای نزدیک، رفتار اینستاگرام با این سرویس‌ها نیز مشابه با کاری باشد که در مورد تلگرام و اسنپ‌چت انجام داد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
3 دیدگاه
 1. علی ط می گوید

  خب این مشکل که با short URL حل میشه که

  1. مجتبی بوالحسنی می گوید

   دقیقا درست می‌فرمایین دوست من با استفاده از سرویس های کوتاه کننده لینک مشکل قابل حل هست فقط لینک مستفیم رو نمیشه گذاشت

 2. علی می گوید

  بیشترین کاربرای تلگرام ایرانی هستن ولی این برنامه زبان فارسی نداره

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان