آموزش دریافت نسخه پیش‌‌نمایش اندروید N برای دستگاه‌های نکسوسی

1اندروید N نسخه بعدی سیستم‌عامل موبایل گوگل خواهدبود، اما نیازی نیست که شما تا زمان انتشار و دریافت ویژگی‌های خوب آن روی دستگاه خود صبر کنید. اگر که از گوشی نکسوسی استفاده می‌کنید، هم‌اکنون می‌توانید نسخه پیش‌نمایش اندروید N برای توسعه‌دهندگان را روی دستگاه خود نصب نمایید.

نسخه پیش‌نمایش توسعه‌دهنده چیست؟

همانطور که از نام آن مشخص است، این راهی برای توسعه‌دهندگان ایجاد می‌کند تا بتوانند به آنچه که قرار است در آینده برای نسخه بعدی اندروید اتفاق بیفتد، نگاهی بیندازند. پیش از این، گوگل نرم‌افزار پیش‌‌نمایش توسعه‌دهندگان را برای اندروید L ساخته‌ بود (که بعدها با نام لالی‌پاپ شناخته‌ شد) که اکنون برنامه مورد نظر به نسخه N تغییر یافته‌ است.

به طور خلاصه، این یک نسخه بتای عمومی است. این نسخه برای توسعه‌دهندگان طراحی شده‌است تا مطمین باشند که در هنگام در دسترس بودن اندروید N برای عموم، برنامه‌هایشان بروز باشد، اما علاوه بر این راه خوبی را برای علاقه‌مندان دیدن خصوصیات جدید آن، پیش از انتشار نسخه اصلی در اختیار می‌گذارد. به یاد داشته‌ باشید که این نسخه یک نرم‌افزار بتا محسوب می‌شود و باگ‌هایی را در خود خواهد داشت. برای مثال، شما نمی‌توانید ویدیوهای حفاظت‌شده (مانند دریافت از سرویس‌دهنده‌های کابلی) را روی اندروید N مشاهده کنید، چراکه هنوز گواهی‌نامه‌های مورد نیاز برای آن تهیه نشده‌ است.

به عبارت دیگر، اگر تنها یک گوشی را در اختیار داشته‌ باشید، احتمالا این کار بهترین گزینه برای آزمایش نسخه پیش‌نمایش اندروید N  نخواهد بود. اگر که از گوشی نکسوس قدیمی استفاده می‌نمایید و مایلید به آنچه که در آینده خواهدآمد نگاهی داشته باشید، این بهترین فرصت است.

شما می‌توانید اندروید N را روی گوشی‌های جدید نکسوسی زیر دریافت کنید:

  • Nexus 6
  • Nexus 6P
  • Nexus 5X
  • Nexus 9 (Wi-Fi)
  • Nexus 9G (Mobile Data)
  • Nexus Player
  • Pixel C
  • General Mobile 4G (Android One)

آیا کنجکاوید که آن را امتحان کنید؟ پس در ادامه با ما همراه باشید.

نحوه عضویت برای دریافت نرم‌افزار بتای اندروید N

همانطور که قبلا گفتیم، گوگل نرم‌افزار توسعه‌دهندگان خود را به نسخه اندروید N ارتقا داده‌ است. بدین وسیله کاربران می‌توانند ۲ گزینه را از میان استفاده از این برنامه یا توسط بروزرسانی‌های (OTA) ارایه شده برای دستگاه‌های سازگار انتخاب نمایند. شما مجبور نیستید که قفل بوت‌لودر دستگاه خود را باز کنید یا کار دیگری برای استفاده از آن انجام دهید، هرچند که ممکن است فکر خوبی به نظر بیاید، زیرا درصورت برخورد با مشکل در دستگاه می‌تواند برای رفع آن به کمک شما بیاید.

اگر که یکی از دستگاه‌های اشاره‌ شده در بالا را دارید و به حساب گوگل شما متصل شده‌ است، می‌توانید برای دریافت نرم‌افزار بتا از اینجا شروع کنید. پیش از زدن اولین کلیک اطمینان حاصل کنید که تمامی هشدارها را خوانده باشید. در موارد خاص، اگر که می‌خواهید از روش استفاده از برنامه بتا پیش بروید و بعد از آن به آخرین نسخه پایدار اندروید بازگردید، باید اطلاعات دستگاه را پاک کرده و تنظیمات کارخانه را بازنشانی کنید.

2پس از تایید موضوع اینکه دستگاه شما با باگ‌های زیادی همراه خواهد شد، می‌توانید دکمه “Enroll Device” را برای کوچ به اندروید N فشار دهید.

3پنجره‌ای ظاهر خواهدشد که یک سری از هشدارهای معمول را در رابطه با اینکه دستگاه شما ممکن است آسیب ببیند، به شما نشان می‌دهد، بنابراین اگر این موضوع شما را نگران نمی‌کند، کادر تایید را علامت بزنید و دکمه “Join beta” را فشار دهید.

4پس از چند دقیقه، دستگاه شما می‌بایست اطلاعیه‌‌ای را برای آپدیت دریافت کند. این مورد مانند بروزرسانی‌های مشابه دیگر مستقیما اطلاعات را از گوگل دانلود کرده و به طور خودکار آن را فلش می‌کند.

پس از راه‌اندازی مجدد، اندروید N روی دستگاه شما اجرا خواهدشد!

5نحوه بازگشت به مارشمالو

پس از اینکه نگاهی به اندروید N انداختید، اگر به ویژگی‌های شسته و رفته آن علاقه‌مند شدید، اما باگ‌های فراوان موجود در آن برای شما غیرقابل تحمل است، این موضوع جای هیچ تاسفی ندارد. هنوز هم خیلی راحت می‌توانید به نسخه پایدار اندروید مارشمالو بازگردید.

اگر که از روش OTA برای نصب آن استفاده کرده‌اید، کافی است تا به صفحه نرم‌افزار بتای اندروید بروید و برای بازگشت به نسخه قبل دکمه “unenroll” را بزنید. توجه کنید که این کار موجب بازنشانی تنظیمات کارخانه‌ای برای دستگاه شما خواهدشد، بنابراین اگر که با از دست دادن همه اطلاعات خود کنار می‌آیید و برای شروع دوباره آماده‌اید، آن را انجام دهید. در حال حاضر هیچ روش توصیه‌شده‌ای برای بازگشت به قبل بدون پاک کردن اطلاعات دستگاه وجود ندارد. 6

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH