نحوه جلوگیری از اشتراک‌گذاری فایل‌ها در ویندوز

مایکروسافت اخیرا به آپدیت سیستم عامل خود بسیار بها می‌دهد. بین آپدیت اجباری به ویندوز ۱۰ و عصبانیت کاربران از نحوه به‌روزرسانی سیستم، ظاهرا ما باید بیشتر مشغول مبارزه با آپدیت سیستم عامل باشیم تا استفاده از دستگاه خود.

یکی از روش‌هایی که مایکروسافت از آن برای ساده‌تر کردن عملیات آپدیت استفاده می‌کند، به اشتراک گذاری کانکشن ارتباطی کاربران با یکدیگر (ارتباط نقطه به نقطه – P2P) است. برای بسیاری از کاربران، این موضوع نمی‌تواند مشکلی ایجاد نماید اما برای برخی دیگر از افراد که از اینترنت‌های حجمی استفاده می‌کنند و پهنای باند برای آنها اهمیت دارد، این موضوع بسیار مهم است. خوشبختانه شما می‌توانید این سیستم به اشتراک گذاری فایل‌ها را متوقف کنید.

Settings

برای انجام این کار، مراحل زیر را طی کنید:

وارد Settings شده و سپس به قسمت Update & Security مراجعه کنید. حال باید وارد بخش Windows Update که از قسمت چپ قابل دسترسی است، شوید. در این مرحله روی گزینه Advanced Options کلیک کنید.

در نهایت از قسمت Updates from more than one place (همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید) می‌توانید آن را غیر فعال کنید. به این ترتیب، برای انجام عملیات به‌روزرسانی، دیگر نیازی به برقراری ارتباط با سایر کاربران نیست.

1 دیدگاه
  1. { رامین } می گوید

    آخ آخ مرسی واسه این مطلب. هر دفعه موقع آپدیت ها کلی از اینترنت من از بین می رفت و واسم جای سوال بود که چه اتفاقی میوفته این وسط نگو قضیه این بوده!!! خدا آخر و عاقبت مارو با این آپدیت ها به خیر کنه

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم