جزیره مردگان (نگاهی به بازی جذاب Dead Island:Riptide )

dead-island-riptide

هلی‌کوپتر، شما را به یک کشتی نظامی امن می‌آورد، به خیال خود دیگر از دست زامبی‌ها خلاص شده‌اید و می‌توانید به خوبی و خوشی به زندگی‌تان ادامه دهید اما به یک باره همه چیز تغییر می‌کند، ماموران به جای استقبال، شما را دستگیر کرده و برای انجام آزمایشاتی به آزمایشگاه می‌برند، هنگامی که به هوش می‌آیید کسی در آزمایشگاه نیست و همه ی اعضای گروه پا به فرار گذاشته‌اند، همه چیز تغییر کرده، تمام ماموران به زامبی تبدیل شده‌اند، همه جا را آب فرا گرفته و پس از عبور از راه روهای تو در توی این کشتی خود را به عرشه می‌رسانید، گروه را پیدا کرده و به فکر نبرد با زامبی‌ها هستید که ناگهان در میان امواج خروشان دریا و طوفانی عظیم کشتی به صخره‌ای برخورد میکند. چشمانتان را باز کرده و خود را در ساحل جزیره‌ای زیبا می‌یابید و…
اگر از طرفداران بازی dead island بوده باشید و نسخه اول آن را به پایان رسانده‌اید، حتما صحنه آخر بازی را به خاطر دارید که از دست زامبی‌ها خلاص شده و سوار بر هلیکوپتری از آن جزیره مرگ بار خداحافظی کرده و به خیال خود وارد دنیای دیگر می‌شوبد. اما سازندگان این بازی در نسخه دوم تمام خیالات شما را نقش بر آب کرده و پایان قسمت نخست را مقدمه‌ای بر شروع نسخه دوم این بازی قرار داده‌اند. بله درست حدس زده‌اید آنچه که خواندید خلاصه‌ای از بخش اول نسخه دوم بازی dead island بود که سازندگان لقب Riptide (خروش آب) را به آن داده‌اند. این نسخه تفاوت زیادی با سری اول دارد و می‌توان گفت ترسناک‌تر از قبل بوده و از اکشن زیادی برخوردار است.

گیم پلی
محیط بازی بسیار گسترده بوده و سازندگان دست شما را برای انجام هر کاری باز گذاشته‌اند، می‌توانید سوار بر ماشین مسافت‌های طولانی را بپیمایید و یا از قایق‌های موتوری استفاده کنید اما همیشه و در همه جا زامبی‌ها همراه شما خواهند بود و لحظه‌ای تنهایتان نخواهند گذاشت، پس سعی کنید همیشه به اندازه ی کافی سلاح همراه خود داشته باشید که بدون سلاح در نبرد با زامبی‌ها بی شک بازنده خواهید بود. هنگام عبور از مناطق زیبای جزیره علاوه بر زامبی‌ها مراقب سیل‌های خروشان باشید که ممکن است عواقب جبران ناپذیری در بر داشته باشد. انواع و اقسام سلاح‌های گرم و سرد در دسترس خواهند بود و با پیشرفت در مراحل بازی مهارت‌هایی را کسب خواهید کرد که با فراگیری آن‌ها می‌توانید به راحتی زامبی‌ها را پشت سر گذاشته و به سرعت مراحل بازی را طی کنید. متاسفانه زامبی‌ها علاقه‌ای به جنگ تن به تن نداشته و گله‌ای به شما حمله ور می‌شوند و هرچه به بازی تسلط بیشتری داشته باشید، موفق‌تر خواهید بود.

dead-island-riptide-04

صدا گذاری
صداها به قدری ماهرانه در قسمت‌های مختلف بازی نهفته شده که پیشنهاد می‌کنم حتما هنگام اجرا صدا را تا حد امکان بالا ببرید تا ترس را با تمام وجود حس کنید. دیالوگ شخصیت‌های اصلی بازی به خوبی طراحی شده، به گونه‌ای که اگر از هدفون در هنگام بازی استفاده کنید باورتان خواهد شد که شما نیز در آن جزیره مرگ بار حضور دارید! ناله زامبی‌ها به هنگام مرگ، صدای خروشیدن آب، وزش باد و… به خوبی در دل بازی نهفته شده و همه و همه دست در دست هم داده تا حس ترس را در شما به وجود آورند.

Dead-Island-Riptide-1

گرافیک
در این بازی از موتور Chrome Engine 5 استفاده شده که به خوبی کار خود را انجام می‌دهد و ویژگی‌های فوق العاده‌ای را به بازی افزوده است. شخصیت‌های اصلی، زامبی‌ها، درختان، دریاها و… با تمام جزئیات به خوبی به نمایش در آمده و حس خوبی را به گیمر منتقل می‌کند. قدرت‌های هر یک از اعضای گروه با یکدیگر تفاوت داشته و این مهارت‌ها، حالات مرگ زامبی‌ها، کشته شدن شخصیت اصلی بازی، زمان‌های رانندگی و قایق سواری و… به خوبی به نمایش در آمده و هیچ گونه کم و کاستی در آن وجود ندارد و نمی‌توان به آن خرده گرفت. هنگام جدا شدن سر از تن زامبی‌ها و فوران خون به همه جا شما نقصی را مشاهده نمی‌کنید و حتما به موتور Chrome Engine 5 به خاطر خلق این صحنه‌های کم نظیر آفرین خواهید گفت. در نسخه قبلی این بازی گرافیک در حد مطلوبی نبود اما در این نسخه سازندگان تمام تلاش خود را در بهبود گرافیک این بازی به کار گرفته‌اند.

Dead-Island-Riptide-4

کلام آخر
به جرات می‌توان گفت که سازندگان بازی Dead Island: Reptide حس ترس را به خوبی در این بازی به گیمر منتقل می‌کنند. محیط بازی شباهت زیادی به Farcry 3 داشته با این تفاوت که ترس و دلهره به وفور یافت می‌شود و خشونت به حدی است که برخی کشورهای اروپایی نظیر آلمان قبل از معرفی این بازی اجرای آن را ممنوع اعلام کرده‌اند. اگر به دنبال گیمی سراسر هیجان، اکشن، ترسناک و دلهره آور هستید، حتما برای یک بار هم که شده Dead Island: Reptide را تجربه کنید.

Dead-Island-Riptide-02

حداقل سیستم مورد نیاز
cpu: Core 2 Duo E6700 2.66 GHz
graphic: Geforce 8600 GT 512Mb DDR3
Ram: 2GB
H.D.D: 10 Gb of Hard Drive Space

سیستم پیشنهادی برای لپ‌تاپ
cpu: intel core i5 2540m 2.6 GHz
graphic: Geforce GT 630m 2GB DDR3
Ram: 4GB
H.D.D: 15 GB of Hard Drive Space

نمایش نظرات (13)