بازیابی پسورد جیمیل و فراموشی رمز

چگونه رمز ایمیل خود را پیدا کنیم ؟ معرفی بهترین روش‌های بازیابی پسورد جیمیل

چگونه رمز ایمیل خود را پیدا کنیم ؟ رمز ایمیلم را فراموش کردم چکار کنم ؟ این‌ها سوالاتی هستند که معمولا افراد به دنبال پاسخ آن می‌گردند. اگر به دنبال پاسخی برای این سوالات هستید و می‌خواهید راهی برای بازیابی پسورد جیمیل بیابید، ما آی‌تی‌رسان همراه باشید.

جیمیل را می‌توانیم یکی از اولین و مهم‌ترین سرویس‌های گوگل در دنیای اینترنت بدانیم که امروزه کاربران بسیار زیادی دارد. فراموشی رمز عبور جی‌میل به معنای عدم دسترسی به این سرویس و از دست رفتن اطلاعاتی است که گاهی اهمیت زیادی دارند. با این حال برای این موضوع هم راه حل‌هایی وجود دارد و می‌توان با روش‌هایی رمز عبور اکانت جی‌میل را بازیابی نمود.

در این مطلب به معرفی روش‌‌های بازیابی پسورد فراموش‌شده جی‌میل و ترفندهایی که می‌توانند به شما در این پروسه کمک کنند، خواهیم پرداخت.

در نظر داشته باشید که شما باید به گونه‌ای ثابت کنید که اکانتی که رمز آن را فراموش کرده‌اید، متعلق به شماست. اگر هنگام ثبت‌نام، شماره تلفن یا ایمیل بازیابی ثبت کرده باشید یا در حال حاضر روی یک گوشی یا تبلت قابل اعتماد در حساب خود لاگین کرده باشید، کار شما بسیار راحت خواهد شد.

از سویی دیگر، اگر شما هیچ شماره تلفن یا ایمیلی برای پشتیبانی از حساب گوگل خود نداشته باشید و روی دستگاه دیگری هم به حسابتان دسترسی نداشته باشید، متاسفانه ممکن است به هیچ عنوان موفق به بازیابی اکانت و پسورد جی‌میل فراموش‌شده خود نباشید. به هرحال ما در ادامه هر روش و نکته‌ای که ممکن است به شما کمک کند را بررسی خواهیم کرد.

چگونه رمز ایمیل را پیدا کنیم ؟

روش‌هایی که در ادامه خواهیم پرداخت، برای بازیابی پسورد جیمیل در هر اکانت متفاوت خواهند بود. در واقع گوگل پروسه مشخص و یکسانی برای تمام حساب‌هایی که اقدام به بازیابی پسورد خود می‌کنند، ندارد و مسیری که پیش روی شما قرار می‌دهد، به اطلاعاتی که قبلاً در اکانت خود وارد کرده‌اید و حتی اینترنت و موقعیت مکانی شما بستگی دارد!

بازیابی پسورد فراموش شده جی‌میل

برای بازیابی پسورد جیمیل کاری که شما در ابتدا باید انجام دهید، کلیک بر روی گزینه «Forgot Password» در بخش ورود به حسابتان، پس از وارد کردن آدرس جی‌میل است. حال بسته به اکانت شما، با سوال‌ها یا گزینه‌های متفاوتی برای بازیابی پسورد فراموش‌شده جی‌میل خود مواجه خواهید شد که این حالات را جداگانه بررسی می‌کنیم.

دقت داشته باشید که هریک از بخش‌های بعدی را با توجه به صفحه‌ای که پس از لمس گزینه «Forgot Password» با آن روبه‌رو می‌شوید، مطالعه کنید. هم ممکن است شما تنها با یکی از آن‌ها روبه‌رو شوید و هم این احتمال وجود دارد که گوگل از ابتدا چند گزینه را برای شما نمایش دهد تا روش بازیابی پسورد جی‌میل خود را انتخاب کنید.

پیدا کردن رمز ایمیل فراموش شده به وسیله تلفن همراه و شماره

برای بازیابی پسورد فراموش شده جیمیل خود با گوشی، دو راه‌کار دارید:

 1. استفاده از شماره در صورتی که قبلاً شماره تلفن خود را در اکانت گوگل‌تان وارد کرده باشید.
 2. استفاده از برنامه گوگل در گوشی‌تان در صورتی که در حساب خود لاگین باشید.

بازیابی جی‌میل فراموش‌شده با شماره تلفن یا گوشی

در روش اول (تصویر سمت چپ) پروسه بسیار ساده است. گوگل دو رقم آخر شماره شما را نشان می‌دهد و اعلام می‌کند که از طریق ارسال پیامک (گزینه Text) یا تماس تلفنی (گزینه Call) با شما ارتباط برقرار خواهد کرد و کد بازیابی پسوردتان را در اختیارتان قرار خواهد داد. با وارد کردن آن کد، به صفحه بازیابی و ریست کردن رمز اکانت جی‌میل خود که آن را فراموش کرده‌اید، خواهید رفت.

روش دوم (تصویر سمت راست) مقداری پیچیده‌تر است، اما خود گوگل شما را کامل راهنمایی کرده است. اگر روی دستگاهی حسابتان را فعال دارید، نام آن دستگاه را خواهید داد، سپس برای بازیابی پسورد جیمیل مراحل زیر را دنبال کنید:

 • به بخش تنظیمات گوشی خود بروید.
 • در بخش Google، اکانت گوگلی که رمز آن را فراموش کرده‌اید را انتخاب کنید.
 • روی گزینه Manage your Google Account بزنید.
 • به سمت راست بروید و تب Security را پیدا کنید.
 • در این بخش اکانت خود را انتخاب کنید تا کد امنیتی اکانت مد نظر را دریافت کنید.
 • کد را وارد کنید تا بتوانید پسورد فراموش‌شده جی‌میل خود را ریست و اکانت‌تان را بازیابی کنید.

روش دیگری هم وجود دارد که درواقع حالت دیگری همین روش دومی است که توضیح دادیم. در صورتی که شما همانند تصویر زیر با گزینه «Tap Yes on your phone or tablet» مواجه شده‌اید، کارتان خیلی راحت‌تر است.

بازیابی جی‌میل فراموش‌شده با لمس YES در گوشی

این گزینه درواقع یک نوتیفیکشن برای‌تان ارسال می‌کند و تنها کافیست با لمس آن نوتیفیکیشن و لمس گزینه «Yes»، به گوگل این پیام را برسانید که خودتان در حال لاگین کردن هستید، نه شخص دیگری!

بازیابی پسورد جیمیل به وسیله ایمیل پشتیبان

روش راحت و مطمئن دیگری که به وسیله آن می‌توانید پسورد جی‌میل خود را در صورت فراموشی بازیابی کنید، استفاده از ایمیل پشتیبان است. البته تنها به آن شرط که آدرس ایمیل مدنظر را قبلاً در اکانت خود وارد کرده باشید. این ایمیل، صرفاً نباید جی‌میل باشد.

در این روش گوگل کد بازیابی حسابتان را به ایمیلی که دو حرف اول آن را نمایش می‌دهد، ارسال می‌کند و با وارد کردن آن کد، می‌توانید رمز عبور حسابی که تلاش در بازیابی آن را دارید، ریست کنید. فراموش نکنید که پوشه Spam ایمیل‌تان را هم چک کنید.

بازیابی جی‌میل فراموش‌شده با ایمیل پشتیبان

در صورتی که به شماره تلفن، دستگاه تلفن همراه و یا ایمیل بازیابی خود دسترسی ندارید، با استفاده از گزینه «Try another way» می‌توانید شانس خود را در روش دیگری امتحان کنید.

ممکن است نتوانید به گوگل ثابت کنید که اکانت متعلق به خودتان است. در این صورت می‌توانید با گزینه «Try again» بار دیگر روش‌های سابق را امتحان کنید، اما در غیر این صورت متاسفانه راهی بازیابی پسورد جیمیل خود ندارید.

پاسخ به سوالات امنیتی

اگر به هیچ‌یک دسترسی ندارید، این احتمال وجود دارد که گوگل از شما بخواهد آخرین رمزی که به یاد دارید را وارد کنید. در صورتی که چیزی به یاد ندارید، بهترین حدس خود را بزنید و شانس‌تان را امتحان کنید. احتمال دارد سپس با یک سوال امنیتی که در هنگام ثبت‌نام در گوگل جواب آن را خودتان ثبت کرده‌اید، مواجه شوید (مثلاً نام مادر، شهر محل تولد یا نام حیوان خانگی‌تان)؛ سعی کنید تا حد امکان به این سوال هم پاسخ درست بدهید.

اگر به سوال آخرین پسوردتان، پاسخی نزدیک دهید و سوال امنیتی را هم به درستی پاسخ دهید، احتمالاً حساب شما بازیابی خواهد شد. اما متاسفانه سوال امنیتی فقط برای کاربران قدیمی جیمیل در دسترس بود و احتمال زیادی وجود دارد با چنین گزینه‌ای روبه‌رو نشوید. همچنین اگر هیچ شماره، گوشی یا ایمیل دیگری متصل به جیمیل خود نداشته باشید، بعید است که بتوانید بدون آن‌که رمزتان را به یاد آورید.

در ادامه یک سری نکاتی که ممکن است در این پروسه کمکتان کنند و توسط خود گوگل هم تایید شده‌اند را مرور می‌کنیم تا شانس شما برای بازیابی اکانت‌تان افزایش پیدا کند:

 • تا حد امکان تمام سوالات را پاسخ دهید، حتی اگر جواب درست را به یاد ندارید.
 • هنگام پاسخ به سوالات، به اشتباهات تایپی و یا حروف بزرگ و کوچک توجه کنید و هر جواب را به روش‌های مختلف تایپ کنید. مثلاً برای اسامی می‌توانید «Saeed» ،«Saeid» یا حالات دیگری که ممکن است قبلاً نوشته باشید را امتحان کنید.
 • از کامپیوتر، لپ‌تاپ، گوشی یا تبلتی که معمولاً برای وارد شدن به جی‌میل از آن استفاده می‌کردید، استفاده کنید.
 • از مرورگری که معمولاً با آن وارد حساب‌تان می‌شدید، استفاده کنید.
 • در لوکیشن و با اینترنتی که معمولاً از آن برای فعالیت در جی‌میل خود استفاده می‌کردید، مجدداً تلاش کنید.

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، بسته به اکانت خود، برای بازیابی پسورد جیمیل راه‌هایی که با آن مواجه می‌شوید متفاوت خواهد بود. در صورتی که با ارور یا پیام خاصی مواجه می‌شوید هم می‌توانید در بخش نظرات برای ما بنویسید تا در اسرع وقت در حد توان به شما کمک کنیم.

اگر با موفقیت توانستید پروسه بازیابی جی‌میل و پسورد فراموش‌شده خود را پشت سر بگذارید، نکاتی را برای شما مطرح می‌کنیم تا بتوانید در حد امکان از تکرار مجدد این قضیه جلوگیری کنید.

اکانت خود را ایمن کنید!

بلافاصله پس از ساختن یک رمز عبور جدید، گوگل از شما می‌خواهد که تنظیمات امنیتی اکانت جیمیل خود را بررسی کنید. اکیدا توصیه می‌کنیم که شماره موبایل و ایمیل پشتیبان را وارد کنید تا در صورت فراموشی رمز عبور، کد 6 رقمی به شماره موبایل یا ایمیل شما ارسال شود.

هر چند که جیمیل هنوز هم از سوالات امنیتی پشتیبانی می‌کند اما این گزینه برای اکانت‌های جدید در دسترس نیست. شما فقط می‌توانید آن را برای ایمیل‌های قدیمی نگهدارید یا حذف کنید. در واقع این پرسش‌ها به اندازه کافی در تامین امنیت کاربران کارآمد نیستند. اما برای اکانت‌های قدیمی تا زمانی که خودتان به صورت دستی گزینه مربوطه را حذف نکنید، قابل استفاده هستند.

پس از ورود به حساب جی‌میل با کلیک بر روی عکس پروفایل در گوشه بالای سمت راست صفحه، وارد قسمت تنظیمات شوید (اگر عکسی انتخاب نکرده باشید، اولین حرف نام کوچک نشان داده می‌شود). سپس بر روی Manage your Google Account کلیک کنید.

در این صفحه Security را انتخاب کنید. در اینجا می‌توانید ایمیل ریکاوری یا شماره تلفن را بررسی کنید. همچنین می‌توانید ببینید که چه دستگاه‌هایی و از چه مکان‌هایی اخیرا به حساب گوگل شما دسترسی داشته‌اند. اگر دستگاه ناشناسی را در این قسمت مشاهده کنید، ممکن است به این معنی باشد که کسی در حال تلاش برای دسترسی به اطلاعات حساب شماست.

 

198 در مورد “چگونه رمز ایمیل خود را پیدا کنیم ؟ معرفی بهترین روش‌های بازیابی پسورد جیمیل”

 1. البته ایمیل روی گوشی A21s بود اون گوشیم گم شده الا آن وارد میکنم نمیشه خیلی برام مهم است از شما درخواست کمک میکنم برایم درستش کنید ازت ممنون میشم

 2. سلام جناب من ایمیل را وارد میکنم گذرواژه ام را میزنم روی سیستم گوشیم باز نمیشه با بزرگواری کمک کن چیکار کنم باید

 3. سلام توروخدا ج بدین خیلی مهمه واسم من گوشیمو ریست کردم قبلاً وارد جمیلم میشدم این اتفاقا نمی افتاد ولی جدیدا کد امنیتی میخواد که من نمیتونم بهش دسترسی پیدا کنم و اینکه از طریق شماره هم می‌خوام وارد بشم نام و نام خانوادگی یادم رفته آیا امکانش هست جمیلم درست بشه فقط با شماره؟!

 4. سلام
  ایمل و پسورد من یادم است اما شماره مبایل که کود ارسال می شود موجود نیست، گوگل اکانت کود به شماره ارسال می کند.
  چگونه بدون شماره می توانم ایمل اکانت خود را بدست اورم؟
  ممنون

  1
  1
 5. سلام خسته نباشید من یه ایمیل قدیمی داشتم رمز شو یادم رفت وقتی رو فراموشی رمز عبور میزنم میزنه چون شما تایید نشدید نمیتونم براتون کاری انجام بدم

 6. سلام ببخشید من رمزمو فراموش کردم تو پشتی بانی شماره تماس نیست اما ایمل هست اون ………. رمزی میاد نمی دونم کدوم ایمل ام هست میشه رهنمایی کنید چی کار کنم راه حل داره بگید لطفاً جان من خیلی مهم هست بر من شماره های من توش هست کمکم کنید

  4
  2
  1. سعید صانعی

   سلام، بازیابی ایمیل یا توسط شماره موبایل پشتیبان هست یا ایمیل پشتیبان
   شما شماره موبایل پشتیبان ندارید، ایمیل هم یادتون نمیاد، به جز این دو مورد دیگه روشی برای بازیابی نیست!

   3
   5
 7. غلام رضا عزیزیان

  سلام مهندس به والله قسم خیلی خیلی سعی کردم نمیشه بعضی سوالات رو میپرسن آدم میمانه باور کن

  3
  1
   1. سلام اقای صانعی خوب هستید جیمیلم تو گوشی A10s بوده و اون گوشیم سوخته الان ی گوشی خریدیم شیائومی جیمیلمو و رمزشو وارد میکنم و در جواب ازم ی کد میخواد و در قسمت بالای صفحه زده در تنظیمات گوشی A10s وقتی اون گوشیم سوخته چطوری کدشو پیدا کنم؟

    2
    1
    1. سعید صانعی

     سلام، این کد رو میتونید از طریق ایمیل پشتیبان هم دریافت کنید، گزینه‌ای داره که میگه کد رو به ایمیل یا شماره تلفن (بسته به این که کدوم رو موقع ثبت نام زده باشید) پیشتیبانم بفرست

     1
     1
 8. باسلام خسته نباشید و صبح عالی و دوستان زحمت کش شما مستدام بنده یه عرضی دارم من اون جیمیل که نوشتم رمزشو یادم رفته هر چه هم سعی میکنم یادم بیاد که اونم نمیشه لطفا و عاجزن به بنده کمک کنید که چطوری رمز یاد آور ی کنم یا اصلا اون جیمیل های که دارم یا پست کردن کلا پاک شده لطفا و خواهشن راهنمایی کنید ممنون میشم بخوری نیاز دارم ممنون ار زحمتهای شما منتظره جواب مثبت شما هستم

 9. سلام اگه من رمز جیمیل مو یادم رفته چی بود….
  اگه رمز جدید بزنم کالافم از اول میاره…
  لطفا جواب بدید

  1
  3
 10. من نمیدونم این چشه من رمزمو عوض کردم درست همون روزم رمزمو رو یه کاغذ نوشتم هنوزم دارمش حالا هر چقدر میزنم میگه رمز غلطه:/

  1
  2
  1. سلام و علیکم ایمل دارم اما رمز ایمل فراموشم شده شماره فون هم موجود است اما وقتیکه به شماره پسورد میاید باز دوباره پسورد میخایه میگه یک رمز دیگر به جمیل تان فرستاده وارد کنید اما ایمل من به باز نیست که کد را دریافت نمایم

   1
   0
   1. سعید صانعی

    سلام، شما موقع ثبت نام یک ایمیل پشتیبان رو وارد کردید که الان کد به اون ایمیل پشتیبان میره

 11. سلام داداش خوبی من جمیلم تو گوشیم هست ولی رمزشو یادم رفته تاییددومرحله ای هم دارع شمارع تلفن هم دارع واسش کد میاد کد تاییده رمز رو میزنم عمل نمیکنه میتونی کمکم کنی ؟ ب هر روشی تایید میکنم ولی رمزحسابم نمیشه وارد کنم فراموش کردم بخاطر این روش کد سوپرسلم واسم نمیاد نمیتونم خرید بلیط طلایی بکنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  7
  15
 12. سلام عرض خسته نباشید به شما و همه دوستان
  من یدونه بازی کلش اف کلنز خریدم با جمیل الان صاحب قبلی رمزشو هی تغییر میده منم بهش دسترسی ندارم میشه بگید باید چه کار کنم ک رمزو بگیرم تلفنشم جواب نمیده
  ممنون میشم بهم کمک کنید

  4
  6
 13. محمد غفاری

  سلام پسورد جیمیلم رو گم کردم حالا تو گوشی جدید نمیتونم جیمیلم رو راه بندازم راههایی که گوگل گفت زدم آخرش میگه کد تاییدی که به حساب تان ارسال کردم رو وارد کنید خب من حسابم رو ندارم که آخرش هم میگه شما شناسایی نشدید

  1
  27
 14. سلام با عرض احترام و خسته نباشید
  من رمز جیمیل رو کاملا فراموش کردم و میخوام دوباره رمز جیمیل رو داشته باشم که دوباره واردش بشم ترو خدا کمکم کنید من کل مشخصاتم تو اون جیمیل ام بود
  ممنون میشم ازتون رمز جیمیل رو بفرستید

  11
  19
  1. سعید صانعی

   سلام خانم، ما که رمز جی‌میل شما رو نداریم، شما باید از روشی که گفته شده اقدام کنید تا رمز جیمیل رو بر گردونید

   3
   19
 15. من یه مشکلی دارم میخوام پسورد جیمیلمو ک فراموش کردم تغییر بدم چون واسه برگردوندن پیج اینستام بهش نیاز ارم لطفا کمکم کنین بهیج عنوان نمیتونم اینسامو بی اون برگردونم

  2
  18
 16. من یه مشکلی دارم میخوام پسورد جیمیلمو ک فداموش کردم تغییر بدم چون واسه برگردوندن میج اینستام بهش نیاز ارم لطفا کمکم کنین

 17. سلام
  بازیابی جیمیل هک شده
  بازیابی جیمیل و رمز فراموش شده
  بازگشایی رمز گوشی
  بازیابی پیج اینستا
  بصورت انلاین و تضمینی!
  *************
  واتساپ پاسخگو هستیم?

  5
  29
 18. من گوشیم ال جی هستش پسورد اکانتم و فراموش کردم .نمیتونم گوشیمو لاگ این کنم. لطفاً راهنمایی کنین.

  2
  10
 19. من الان اصلا نمی‌دونم صندوق ورودیم رو باید چطور از طریق مرور گر پیدا کنم لطفا اگه کسی نمیدونه کمکم کنه

  1
  8
 20. برای من همش میگه کد هشت رقمی پشنیبان را وارد کنید معنیش چیه

  در موقع باز کرذن حساب یادم نیست چه ایمیلی داده بودم

  1
  4
 21. سلام خسته نباشید ببخشین رمز جمیل ام را فراموش کردم شماره تائیدی شون شماره خارج هس الان اومدم ایران خطم سوخته چجور وارد جمیل بیشم

  3
  13
 22. من یه قسمت میاد میگه برای این نوع گوشی یک کد میاد اول بزنید بله و بعد این عدد رو بزنید ولی من هیچی روی گوشیم نمیاد که انجام بدم چیکار کنم

  1
  16
 23. من همه اینارو امتحان کردم میگه متاسفانه ما نمیتونیم به شما اعتماد کنیم اخرش ی ایمیل دیگه درست کردم

  2
  14

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا