چیپست کایرین ۹۷۰ سرعت دانلود ۱.۲ گیگابیت بر ثانیه را در تست‌ها ثبت کرد

0

چیپست کایرین ۹۷۰ هواوی، اولین تراشه مجتمع در جهان بوده که از سرعت دانلود Cat 18 و سرعت آپلود Cat 13 برخوردار است. با این شرایط، کایرین ۹۷۰ می‌تواند در شبکه‌های LTE به سرعت دانلود ۱.۲ گیگابیت بر ثانیه برسد.

برای دست‌یابی به این سرعت از اینترنت، هواوی و شرکت آلمانی Rohde & Schwarz از جدید‌ترین تکنولوژی‌های شبکه‌های مخابراتی استفاده کردند که شامل فناوری‌های ۴×۴ MIMO و ۲۵۶QAM می‌شود. در مورد نخستین فناوری باید گفت که چندین مسیر داده بین شبکه و موبایل برقرار شده و سرعت دریافت داده را افزایش می‌دهد. تکنولوژی دوم نیز به تعداد بیت‌های ارسالی در هر بسته اضافه می‌کند. لازم به ذکر است که این شرکت معروف آلمانی در زمینه تجهیزات تست و ارزیابی شبکه‌های موبایل فعالیت دارد. یکی از مدیران ارشد هواوی در این باره عنوان می‌کند:

ما مفتخریم که هواوی تست‌ها‌ی خود را همراه با R&S تکمیل کرده و شاهد دستیابی به موفقیتی در صنعت موبایل بودیم. کایرین ۹۷۰ اولین چیپست موبایلی است که از شبکه LTE Cat 18 برای دانلود و Cat 13 برای بارگذاری اطلاعات بهره‌ می‌برد که سرعت دریافت اطلاعات آن به ۱.۲ گیگابیت بر ثانیه می‌رسد. این نقطه عطفی بوده که تاکید می‌کند چیپ جدید هواوی بار دیگر در صنعت ارتباطات، پیشرو در به‌کارگیری مودم‌های LTE A-Pro است.

کایرین ۹۷۰ که در میت ۱۰ به‌کار گرفته می‌شود، یک سر و گردن از قوی‌ترین چیپست کوالکام بالاتر خواهد بود؛ زیرا چیپست اسنپدراگون ۸۳۵ با برخورداری از شبکه Cat 16 به حداکثر سرعت دانلود ۱ گیگابیت بر ثانیه می‌رسد اما این رقم برای پردازنده کایرین ۹۷۰ عدد ۱.۲ گیگابیت بر ثانیه را نشان می‌دهد. با این‌که اسنپدراگون ۸۳۵ افتخار دارد که قدرت پرچمدارانی هم‌چون گلکسی نوت ۸، گلکسی اس ۸، ال‌جی V30 و اچ‌تی‌سی U11 را تامین کند، اما اعداد و ارقام هیچ‌گاه کم اهمیت نبوده و ارزش خود را دارند.

honor-v10-2 چیپست کایرین 970 سرعت دانلود 1.2 گیگابیت بر ثانیه را در تست‌ها ثبت کرد

علاوه‌بر این مودم پر سرعت، چیپست کایرین ۹۷۰ به یک پردازنده اختصاصی برای عملیات هوش مصنوعی نیز مجهز شده که بسیار کاربردی به‌نظر می‌رسد. بنابراین کایرین ۹۷۰ شایستگی این را دارد که تاج پادشاهی پردازنده‌ها را بر سر بگذارد. هواوی میت ۱۰ روز ۲۴ مهرماه به‌صورت رسمی معرفی خواهد شد.

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم