64 درصد آمریکایی‌ها صاحب یکی از محصولات اپل هستند

محصولات اپل به خانه 64 درصد از آمریکایی‌ها راه پیدا کرده‌ است. براساس گزارشی از CNBC All-America Economic Survey، بیش از نیمی از آمریکایی‌ها در خانه خود از یکی از دستگاه‌های اپل استفاده می‌کنند. البته باید اشاره کرد که این نظرسنجی در سراسر آمریکا و از 800 نفر صورت گرفته که تعداد زیادی محسوب نمی‌شود.به‌هر حال آمار به‌صورت شگفت‌انگیزی صعودی بوده است؛ چرا که نتایج همین نظرسنجی در سال 2012 حکایت از استفاده 50 درصد آمریکایی‌ها از محصولات اپل را داشت.

در این گزارش آمده است:

این محصولات توسط گروه‌های مختلف درآمدی، سنی، نژادی، جنسیتی و همه افراد از مناطق مختلف کشور مورد استفاده قرار می‌گیرند. بیش از 50 درصد آمار جمعیتی گزارش کرده‌اند که صاحب یکی از دستگاه‌های اپل هستند. تنها بخشی از گروه‌های جامعه که دارای حقوق میانگین کمتر از 30 هزار دلار هستند، قادر به خرید و استفاده از این محصولات نیستند؛ این گروه‌ها نیز شامل برخی بازنشستگان و زنان بالای 50 سال می‌شود.

جای تعجب ندارد که اپل محبوبیت بالایی در بین قشر مرفه آمریکا دارد. حدود 87 درصد آمریکایی‌ها که درآمد بالای صد هزار دلاری دارند، صاحب یکی از محصولات اپل هستند. همین قشر میانگین 4.7 دستگاه اپل در هر خانه را به ثبت رسانده‌اند؛ در حالی‌که برای قشرهایی که درآمدی پایین‌تر دارند، این میانگین حدود 1 دستگاه است.

البته آمارهای دیگری نیز در خصوص تایید اطلاعات فوق وجود دارند؛ برای مثال در غرب آمریکا این میانگین به 3.7 درصد در هر خانه می‌رسد و در جنوب آن 2.2 دستگاه در هر خانه است.

نمایش نظرات (7)