پروژه تانگو گوگل در تاریخ 1 مارس 2018 تعطیل خواهد شد

سال گذشته اسمارت‌فون لنوو Phab 2 عرضه شد و ارائه یک گوشی جدید از سوی لنوو چندان مایه تعجب نبود. عاملی که گوشی Phab 2 را متمایز می‌کند، این بوده که گجت مذکور اولین اسمارت‌فون پروژه تانگو گوگل است. جهت اطلاع افراد ناآشنا، پروژه تانگو اساسا برآیند فناوری واقعیت‌ افزوده شرکت گوگل است و متاسفانه به‌نظر می‌رسد که این پروژه ویژه در حال نزدیک شدن به نقطه پایان خود باشد.

در توئیتی از سوی حساب کاربری پروژه تانگو گوگل در توئیتر که توسط وب‌سایت ArsTechnica منتشر شده، این کمپانی اعلام کرده که پروژه تانگو در روز اول مارس سال 2018 تعطیل خواهد شد.

ما در تاریخ 1 مارس 2018 پشتیبانی از تانگو را متوقف می‌کنیم. از انجمن توسعه‌دهندگان فوق‌العاده خود که موجب پیشرفت در پروژه تانگو طی 3 سال گذشته شدند، سپاس‌گزاریم. چشم به راه همراهی شما به منظور ادامه ماجراجویی‌های خود در پروژه ARCore هستیم.

گرچه این رویداد بدان معنا نیست که دیگر گوگل فناوری واقعیت‌ افزوده را دنبال نمی‌کند؛ در عوض به احتمال فراوان، پروژه تانگو نمایان‌گر اولین تلاش شرکت گوگل در حوزه واقعیت‌ افزوده است و اکنون آن‌ها در حال حرکت به سوی پروژه بعدی خود با نام ARCore هستند که ظاهرا دسترس‌پذیری بیشتری نسبت به تانگو دارد و انتظار می‌رود که راه خود را به سمت گوشی‌های تولید شده توسط کمپانی‌های سامسونگ، هواوی، ایسوس و سایر شرکت‌ها پیدا کند.

تاکنون گوگل از طریق انتشار استیکرهای واقعیت‌ افزوده به ارزیابی قابلیت‌های ARCore پرداخته است. این استیکرها، حالتی برای دوربین گوشی‌های پیکسل به‌شمار می‌آیند و امکان نمایش کاراکترهایی در صحنه‌های دوربین را برای کاربران فراهم می‌کنند.

3 دیدگاه
  1. Tida.amiri می گوید

    پروژه بی خودی بود کلا

  2. Ahmadreza020 می گوید

    عرضه نداشت یه پروژه تا اخر ادامه بده

  3. Saba.love می گوید

    کااش ادامه میداد خیلی خوب بود

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم