شیائومی می 7 فناوری تشخیص چهره را جایگزین حسگر اثر انگشت می‌کند

شاید بتوان اپل را مسئول مستقیم استفاده از حسگر اثر انگشت در گوشی‌های هوشمند دانست و به تبع آن عدم استفاده شرکت از آن در گوشی‌های نسل جدید خود نیز می‌تواند باعث آن شود که شرکت‌ها باز هم دنباله‌رو آن‌ها باشند. در همین خصوص شایعات زیادی به گوش رسیده که شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم عامل اندروید در حال انجام این کار هستند.

براساس گزارشی از نشریه چینی MyDrivers، ظاهرا شیائومی قصد دارد تا از حسگر اثر انگشت در دستگاه جدید خود یعنی می 7 استفاده نکند. در این گزارش آمده است این شرکت چینی درست همانند اپل فناوری تشخیص چهره را جایگزین حسگر اثر انگشت خواهد کرد.

فناوری فیس آی‌دی

تا به حال گوشی‌های هوشمند مبتنی بر اندروید کمی در بازار از سیستم تشخیص چهره استفاده کرده‌اند؛ البته سیستم به‌کار رفته در این گوشی‌ها همانند اپل مبتنی بر اسکن سه‌بعدی چهره نیست، بلکه دستگاه چهره کاربر را براساس تصویری از چهره فرد که در حافظه ذخیره شده است، تطبیق می‌دهد. هنوز مشخص نیست شیائومی به این فناوری دست پیدا کرده یا نه؛ به خصوص با وجود این اخبار که اپل با فناوری TrueDepth به‌کار رفته در Face ID حداقل دو سال و نیم از رقبای خویش پیش افتاده، به‌نظر می‌رسد دست یافتن به این فناوری نیازمند تلاش زیاد و صرف زمان باشد.

شاید در کنار فناوری تشخیص چهره، دیگر فناوری مورد علاقه شرکت‌های مختلف در حوزه گوشی‌های هوشمند، حسگر اثر انگشت یکپارچه با صفحه نمایش باشد که در حال حاضر توسط شرکت Synaptics برای دستگاه‌های اندرویدی به تولید انبوه رسیده است.

4 دیدگاه
 1. Tida.amiri می گوید

  دقیقا کاری که ایفون کرده اینم داره تکرارش میکنه..اپل اینا سکته ندن اینا خوبه

 2. Ahmadreza020 می گوید

  هیچی امنیتش به اثر انگشت نمیرسه

 3. Saba.love می گوید

  اگه داشت خیلی بهتر بود هم بهتر تشخیص چهره بود هم خودش یه مزیت حساب میشد براش براش بهتر بود

 4. Sina.so می گوید

  اپل با اون همه بزرگیش و پیشرفتگی مشگل خورد تو تشخیص چهره حالا شیائومی هم میخواد همین کار کنه

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم