با رایج‌ترین پسوردها در سال 2017 آشنا شوید!

شما هرگز در فضای اینترنت از امنیت فوق‌العاده‌ای برخوردار نخواهید بود؛ زیرا این موضوع به انتخاب یک پسورد قوی از جانب شما و فعال‌سازی لایه‌های امنیتی اضافی نظیر تایید هویت دوعامله برای کلیه حساب‌های کاربری بستگی دارد. علی‌رغم هشدارهای مکرر متخصصان امنیت سایبری، میزان حوادث مرتبط با افشای داده‌ها رو به افزایش است و با بی‌توجهی چشمگیر نسبت به این تفکر منطقی، هنوز بسیاری از افراد امنیت فضای آنلاین خود را با نخستین پسوردی که به ذهنشان خطور می‌کند، به مخاطره می‌اندازند. رایج‌ترین پسوردها در سال 2017 به هیچ وجه شما را شگفت‌زده نخواهند کرد. برای دومین سال پیاپی پسورد “123456” رایج‌ترین پسورد مورد استفاده کشف شده از داده‌های لو رفته در سال 2017 لقب گرفت.


چند حادثه مربوط به افشای اطلاعات طی سال جاری به وقوع پیوسته است و این پسورد پیش‌پا افتاده گزینه‌ای محبوب برای افرادی بوده که از این حوادث متاثر شده‌اند. بدتر از مورد قبلی، کلمه عبور “password” است که عنوان دومین کلمه عبور رایج در میان کاربران طی سال جاری را به خود اختصاص داده است. باعث تعجب نیست که افراد متعددی جهت حفاظت از حساب‌های کاربری آنلاین خود به استفاده از پسوردهای بسیار ساده روی می‌آورند.

تعدادی از واژه‌های دیگری که در فهرست 100 پسورد بدتر سال 2017 قرار گرفته‌اند، شامل اصطلاحات ورزشی نظیر baseball و Lakers، برندهای خودرو نظیر Ferrari و Mercedes و حتی عبارات ابتدایی مانند iloveyou هستند. حتی یک هکر تازه کار با یک اسکریپت قدرتمند به‌سادگی و با بررسی تک‌تک گزینه‌های این فهرست و تطبیق آن‌ها می‌تواند پسورد حساب‌های کاربری مردم را یافته و به کلیه اطلاعات آن‌ها دسترسی پیدا کند.

این فهرست توسط کمپانی SplashData که به توسعه ابزارهای مدیریت پسورد می‌پردازد، ارائه شده است. این شرکت جهت ساخت فهرست مذکور به بررسی بیش از 5 میلیون رکورد افشا شده کاربران در فضای آنلاین طی سال جاری پرداخته است.

نمی‌توان به حد کافی تاکید کرد که مردم همیشه بایستی از پسوردهایی قوی استفاده کنند که شکستن یا هک آن‌ها به وسیله حملات سایبری قدرتمند، دشوار باشد. در صورت امکان، احراز هویت دوعامله نیز بایستی مفید واقع شود.

5 در مورد “با رایج‌ترین پسوردها در سال 2017 آشنا شوید!”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
کسری پارس