بازی با پهپاد حین مستی در آمریکا جرم محسوب خواهد شد

امروزه همه می‌داند که رانندگی در حین مستی یک جرم نابخشودنی است و حالا احتمال دارد کنترل یک پهپاد زمانی که تحت تاثیر مشروبات الکلی هستید نیز به عنوان جرم شناخته شود.

در گزارشی که رویترز اعلام کرد، مجلس ایالتی نیوجرسی با رای به این لایحه که در مجلس سنای آمریکا هم مورد تایید قرار گرفته در پی اعلام جرم علیه پهپاد بازهایی است که در حین مستی اقدام به پرواز پهپادشان می‌کنند.

Untitled-450x237 بازی با پهپاد حین مستی در آمریکا جرم محسوب خواهد شد

رویترز به نقل از جان سولیوان به علاقه‌مندان پهپادبازی گفته است: پهپاد بازی اساسا مانند این است که یک مخلوط کن را به پرواز دربیاوریم، پس اگر من حتی یک لیوان مشروب نیز خورده باشم باید در انجام پرواز با پهپادم تجدید نظر کنم!

همچنین در سال ۲۰۱۵ گزارش شد که یکی از ماموران آژانس ملی اطلاعات مکانی یا NGA، حین مستی در زمان مرخصی، با به پرواز درآوردن یک پهپاد و عدم توانایی در کنترل آن سبب سقوطش در محوطه چمن کاخ سفید شده است.

2015-01-28T03-58-52-633Z-1280x720.video_1067x600-450x253 بازی با پهپاد حین مستی در آمریکا جرم محسوب خواهد شد

اخیرا نیز ما شاهد وضع قوانینی برای اعمال محدودیت در ساعت پرواز پهپاد‌ها در طول شبانه روز هستیم. به عنوان مثال طی این مدت بسیاری از دستگاه‌های دولتی در کشور‌های مختلف در تلاش‌اند تا مالکان پهپاد‌ها را مجبور به ثبت مشخصات خود و پهپادشان کنند.

همچنین شرکت تولید کننده پهپاد DJI می‌خواهد تا با استفاده از یک نرم‌افزار ویژه با قابلیت Geofencing، از حضور پهپاد‌های شخصی و ناشناس در مناطق ممنوعه، فرودگاه‌ها، زندان‌ها، مکان‌های دولتی، نظامی و … جلوگیری به عمل آورد.

3 دیدگاه
 1. Arash_rahmati می گوید

  کلا هنگام مستی رانندگی هم جرم داره چه برسه پهباد

 2. AliMansori می گوید

  قانون های خوبی دارن کسی هم جرعت نمیکنه بپیروی نکنه

  1. Hasan HK می گوید

   اره همه چیشون رو حساب کتابه

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم