اپل یک پتنت جدید برای شارژ وایرلس اپل‌واچ ثبت کرد

پس از ورود قابلیت شارژ وایرلس به آی‌فون‌های سال 2017 اپل، این کمپانی قصد دارد دیگر گجت‌های خود را نیز از این نعمت بهره‌مند کند. در جدیدترین مورد از این امر، ثبت یک پتنت از سوی اپل درخصوص شارژ وایرلس اپل‌واچ مهمان محافل خبری بوده است.

همان‌گونه که می‌دانید، آی‌فون‌های سال 2017 تنها محصولاتی از شرکت اپل هستند که از قابلیت شارژ بی‌سیم برخوردارند. البته چند وقتی است که شایعات از تلاش اپل برای عرضه کیس‌های شارژ وایرلس برای ایرپادها خبر می‌دهند اما این پایان کار نبوده و کوپرتینویی‌ها با ثبت یک پتنت درخصوص شارژ وایرلس اپل‌واچ نشان دادند که قصد گسترش هر چه بیش‌تر این فناوری را در بین محصولات خود دارند. در این پتنت کیسی برای شارژ وایرلس دیده می‌شود که مشابه نمونه در نظر گرفته شده برای ایرپادهاست.

این پتنت یک کیس شارژ را نشان می‌دهد که یک ساعت واقعی را در دل خود نگه داشته است. تقریبا مانند آن‌چه درخصوص نحوه عملکرد شارژ وایرلس ایرپاور شنیده بودیم، این ساعت نیز درون این کیس و بخش تعبیه شده برای انجام عمل شارژ بی‌سیم قرار گرفته است. به علاوه، در این پتنت درباره چگونگی نگهداری چندین بند (بند ساعت) نیز توضیحاتی داده شده است. در حقیقت هنگامی از اپل‌واچ استفاده‌ای نمی‌شود، این ایده می‌تواند راهی برای نگهداری و ذخیره آن باشد.

آن‌گونه که از تصاویر دیدیم اپل‌واچ مورد نظر در حال شارژ از طریق شارژ بی‌سیم بوده و هیچ پورتی در تصویر دیده نشد که بخواهیم ادعا کنیم برای تعبیه کابل شارژ در نظر گرفته شده است. آن‌طور که مشاهده شد، اپل‌واچ از طریق یک بخش آهنربایی-مغناطیسی در حال شارژ شدن بوده است. البته نحوه عملکرد این مجموعه با آن‌چه از تکنولوژی شارژ بی‌سیم سراغ داریم اندکی تفاوت دارد اما در کل چیزی شبیه به آن‌چه است که تاکنون دیده‌ایم.

به نظر می‌رسد ایرپاور آینده با نسل سوم اپل‌واچ به خوبی سازگار خواهد بود. پس اگر تاکنون نگران حمل تجهیزات اضافی بودید باید بگوییم که زین پس قادر خواهید بود که ساعت هشوشمندتان را با قابلیت شارژ بی‌سیم شارژ کنید. البته این موارد تنها از روی پتنتی برداشت شده که جز یک تصویر چیزی بیش‌تر نصیب ما نکرد. هنوز هم نمی‌دانیم که اپل چه زمانی این ایده را به واقعیت تبدیل خواهد کرد یا اصلا به مرحله عمل نمی‌رسد اما آن طور که ظاهر قضیه نشان می‌دهد با یک ایده جالب روبرو هستیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید