کدام سرویس اینترنت ADSL صبانت مناسب است؟ + لیست قیمت 97

یکی از دغدغه‌های این روزهای مردم ایران که تا همین چند سال گذشته بیش از دغدغه، یک شوخی به نظر می‌رسید، خرید اینترنت پرسرعت است که با وجود شرکت‌های مختلف ارایه دهنده آن، انتخاب سرویس دهنده مناسب برای آن‌ها به یک دغدغه بسیار بزرگ تبدیل شده است.

ما در آی‌تی‌رسان تصمیم گرفتیم از این به بعد به معرفی سرویس‌های مختلف شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت پرسرعت بپردازیم که در پنجمین گزارش از این سری گزارش‌ها به لیست قیمت اینترنت شرکت صبانت می‌پردازیم.

شرکت صبانت یکی دیگر از شرکت‌های ارایه دهنده اینترنت پرسرعت ADSL در کشورمان است که از سال 1382 راه اندازی شده و نسبت به ارایه سرویس‌های مختلف شبکه پرداخته است. این شرکت نیز مانند سایر شرکت‌های ارایه اینترنت پرسرعت خانگی، طرح‌های غیرحجمی با رعایت سقف مصرف منصفانه به مشتریان ارایه می‌دهد که این طرح‌ها با توجه به سرعت و دوره زمانی طراحی شده‌اند.

این شرکت که در همه استان‌های کشور به‌جز استان‌های ایلام، لرستان، کهکیلویه و بویراحمد، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی خدمات ADSL را ارایه می‌دهد، یکی از پر استفاده‌ترین شرکت‌ها در زمینه اینترنت خانگی به شمار می‌رود که به دلیل هزینه مناسب تعرفه اینترنت این شرکت است. در ادامه به بررسی سرویس‌های ارایه شده توسط این شرکت می‌پردازیم.

نحوه تقسیم بندی سرویس‌های این شرکت بر اساس سرعت ارایه شده بوده و بر خلاف سیار شرکت‌ها، سرویس‌ها به صورت زمانی دسته بندی نشده‌اند. همچنین کاربران پس از پرکردن سقف مصرف منصفانه می‌توانند اینترنت خود را با سرعت 128 کیلوبیت داشته باشند و در صورت تمایل نسبت به تمدید طرح خود اقدام کنند.

اولین سرویس از سرویس‌های این شرکت ارایه‌دهنده اینترنت خانگی مربوط به سرویس 512 کیلوبیت است.

سرویس اینترنت پرسرعت صبانت

در این سرویس از شرکت صبانت، بیشترین قیمت پرداختی برای هر گیگابایت ترافیک چیزی در حدود 1250 تومان است که در سرویس 8 گیگ یک‌ماه این شرکت ارایه می‌شود. اگر قصد خرید به صرفه‌ترین سرویس از سرعت 512 این شرکت را دارید، می‌توانید بسته یک‌ساله 132 گیگابایت این سرویس را تهیه کنید که قیمت هر گیگابایت آن 1022 تومان تعیین شده است.

سرویس بعدی این شرکت، مربوط به سرویس 1 مگابیت است.

اینترنت پرسرعت 1 مگابیت صبانت

در این سرویس کمترین مبلغ پرداختی برای هر گیگابایت ترافیک چیزی در حدود 1285 تومان خواهد بود که در بسته یک‌ساله ارایه می‌شود. بیشترین مبلغ پرداختی نیز به بسته یک‌ماهه این سرعت تعلق دارد که هر گیگابایت ترافیک چیزی در حدود 1428 تومان محاسبه می‌شود.

سرویس بعدی از این شرکت مربوط به سرعت 2 مگابیت است.

اینترنت پرسرعت 2 مگابیت صبانت

بیشترین مبلغ پرداختی در این سرعت نیز متعلق به بسته یک‌ماهه بوده که حدود 1250 تومان برای کاربران فاکتور می‌شود. ارزان‌ترین قیمت برای هر گیگابایت ترافیک نیز در بسته 12 ماهه ارایه می‌شود. قیمت هر گیگابایت در این بسته چیزی در حدود 1125 تومان است.

سرویس بعدی از این شرکت مربوط به سرعت 3 مگابیت است.

اینترنت پرسرعت صبانت

در این سرویس که سرعت منحصر به فردی را به کاربران ارایه می‌دهد و در بسیاری از شرکت‌ها وجود ندارد، بیشترین مبلغ پرداختی برای هر گیگابایت در بسته یک‌ماهه بوده که چیزی در حدود 1095 تومان است. کمترین مبلغ پرداختی نیز 984 تومان است که کاربران سرویس یک‌ساله این سرعت می‌توانند پرداخت کنند.

سرویس بعدی با سرعت 4 مگابیت ارایه می‌شود.

اینترنت پرسرعت 4 مگ صبانت

در این سرویس نیز بیشترین مبلغ پرداختی برای هر گیگابایت ترافیک متعلق به سرویس یک‌ماهه بوده و تعرفه هر گیگابایت در آن حدود هزار تومان محاسبه می‌شود. کمترین مبلغ پرداختی برای هر گیگابایت ترافیک نیز چیزی در حدود 900 تومان در سرویس یک‌ساله این شرکت است.

سرویس بعدی سرعت 8 مگابیت صبانت است.

اینترنت پرسرعت صبانت

در این سرویس صبانت که شامل تعرفه‌های ویژه جشنواره نیز هست و پکیج‌های مقرون به صرفه‌تری دارد، بیشترین مبلغ پرداختی برای هر گیگابایت ترافیک چیزی در حدود 850 تومان در بسته یک‌ماهه این شرکت است.

کمترین هزینه پرداختی برای هر گیگابایت نیز متعلق به بسته یک‌ساله این شرکت است که برای هر گیگابایت ترافیک مبلغی در حدود 750 تومان برای کاربران در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است که بسته‌های جشنواره موجود در این سرعت، تفاوت چندانی با سایر سرویس‌ها ندارند و دلیل اعلام و حضور این بسته‌ها را متوجه نشدیم! امیدواریم با شفاف سازی شرکت صبانت دلیل وجود این بسته‌ها مشخص شود.

آخرین سرویس از سرویس‌های صبانت متعلق به سرعت 16 مگابیت است.

اینترنت پرسرعت صبانت

بیشترین مبلغ پرداختی برای هر گیگابایت ترافیک در این سرعت نیز متعلق به بسته یک‌ماهه بوده که کاربر چیزی در حدود 670 تومان پرداخت می‌کند. کمترین هزینه پرداختی برای هر گیگابایت ترافیک نیز متعلق به بسته یک‌ساله عادی بوده که چیزی در حدود 600 تومان است. در این سرعت نیز همانند سرعت 8 مگابیت، بسته‌های جشنواره از جذابیت خاصی در بحث هزینه‌ای برای کاربران بخوردار نیستند.

بعضی از قوانین موجود در ارایه خدمات صبانت به شرح زیر است:

قوانین اینترنت پرسرعت صبانت

حجم اضافی در صبانت نیز با تعرفه زیر به کاربر ارایه می‌شود.

تعرفه اضافی اینترنت پرسرعت صبانت

در مورد سرویس‌های این شرکت باید بگوییم که صبانت را می‌توانیم جز شرکت‌های با قیمت متوسط در بین شرکت‌های ایرانی ارزیابی کنیم که صرفا در حجم بالا و دوره زمانی بالا، سرویس‌های مناسب ارایه می‌دهد. همچنین نکته عجیب در بخش جشنواره این شرکت، گران‌تر بودن سرویس‌ها نسبت به حالت عادی است.

همچنین قیمت‌های بالا بدون محاسبه ارزش افزوده بوده و هزینه نهایی پرداختی با 9 درصد مالیات همراه خواهد بود. اگر سوالی یا مشاوره‌ای در زمینه انتخاب سرویس مناسب نیاز داشتید، در بخش نظرات مطرح کنید.

3 در مورد “کدام سرویس اینترنت ADSL صبانت مناسب است؟ + لیست قیمت 97”

    1. مزخرف ترین سرویس سرویس مخابراته ..با کارمندان بی نهایت بی ادب ..اصصصصلا به مشتری احترام نمیگذارن ..من الان مناسفانه از مخابرات دارم سرویس میگیرم ۸۰ گیگ ماهیانه س مثلا ولی فقط ۸ یا ۹ روز میتونه ساپورت کنه ..تو سایت که نه، وبلاگشونم که میری نه میتونی نظر بذاری نه میتونی سرعتتو تست کنی و نه میتونی حتی تماس بگیری .و اگرم بخوای تماس بگیری اولا که بعداز ۱۸ ..۱۹ نفر ک در حدود یک ربع که معطلت میکنن هیچ بعدشم تا باهاشون محترمانه و نوکرتم چاکرتم و بزرگوار و دوست عزیز و دوست محترم بهشون نچسبونی چنان سرت داد میکشن و بعدشم گوشی رو محکم میکوبن که تا چند ثانیه اول هنگی که واقعا چی گفتی که بهش برخورده؟!
      انگار که اونا مشترک هستن وهر ماه باضافه ۴۰ تومنی که میاد روقبضت باید ۴۰ تا ۵۰ تومن دیگه پول زور بدی و تا آخر ماه دو یا سه مرتبه ترافیک بخری خلاصه انگار تو باید خدمات بدی..هر چی هم سرویستو تغییر بدی همون اش و همون کاسه س ..بازم چند روز اول ماه رو نت داری بعدش میگن ترافیکت تموم شده..ریز مصرف میخوای بگیری گزینه ها همه از دم غیر فعالن بسیار بسیار بسیار بسیار مزخرفه سرویس مخابراتی!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH