اندروید P برای نکسوس 6P و نکسوس 5X منتشر نمی‌شود!

به‌تازگی اولین نسخه از سیستم‌عامل اندروید P برای توسعه‌دهندگان منتشر شد. بد نیست بدانید تنها دیوایس‌های گوگل که امکان اجرای این نسخه از سیستم‌عامل موبایلی گوگل را دارند پیکسل‌های سال گذشته و البته سری پیکسل 2 هستند.

شاید این موضوع برایتان عجیب باشد و بخواهید بگویید که چرا نامی از گوشی‌های نکسوس 6P و نکسوس 5X عنوان نشد. پاسخ این سوال بسیار ساده است. گوگل قصد ندارد این نسخه را برای گوشی‌های قدیمی خودش منتشر کند! در واقع گوشی‌های نکسوس 6P (ساخت هواوی)، نکسوس 5X و البته تبلت پیکسل C (هر دو ساخت ال‌جی) شامل این دیوایس‌های قدیمی شده که زمان عرضه آن‌ها به سال 2015 بازمی‌گردد.

قبل از معرفی نسل دوم پیکسل‌ها، گوگل قول داده بود که به مدت حداقل 2 سال پس از عرضه این محصولات، به‌روزرسانی‌های بزرگ را برای این دیوایس‌ها منتشر کند. این گجت‌ها در حال حاضر سیستم‌عامل اندروید اوریو را دریافت کرده‌اند اما زمانی که اندروید P به طور رسمی حوالی مرداد یا شهریور ماه عرضه شود، آن‌گاه از عمر این مجموعه 3 سال می‌گذرد.

همه ما گوگل را می‌شناسیم و خوب می‌دانیم که تا چه اندازه به سیاست‌های خود پایبند است و به قول‌هایش عمل می‌کند! همین دلیل کافی است که قبول کنیم کاربران این سه گجت هیچ‌گاه به‌روزرسانی اندروید P را دریافت نخواهند کرد. البته به‌روزرسانی‌های امنیتی حداقل تا ماه نوامبر (آذر ماه) برای این محصولات عرضه خواهد شد زیرا گوگل وعده داده بوده که انتشار چنین آپدیت‌هایی را تا 3 سال ادامه خواهد داد.

از طرفی، گوگل قول داده که به‌روزرسانی‌های بزرگ را تا 3 سال پس از عرضه پیکسل 2 و پیکسل 2XL‌ ادامه خواهد داد. این بدان معناست که کاربران این دو سوگولی گوگل می‌توانند امیدوار باشند که سال 2020 اندروید R را نیز دریافت کنند!

ممکن است شما دوست داشته باشید
4 دیدگاه
 1. حسن فرجی می گوید

  رفیقم ۴ ساله نکسوس ۵ ایکس داره الان اندروید ۸ داره همش پز میده بسش بود دیگ ه

 2. نگین می گوید

  چه ضد حالی خوردن نکسوس ۵ دارا ..دیگه اندروید براشون نمیاد

 3. Arash_rahmati می گوید

  نکسوس اگه اندروید به خوبی ساپورت نمیکرد هیج حرفی دیگه برای گفتن نداشت

 4. AliMansori می گوید

  دیگه بسشون بود تا ۹ گرفتع بودند

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان