کار ساخت دوربین 120مگاپیکسلی کانن با نام 120MXS به پایان رسید

کانن سه سال پیش در کنار دو دوربین جدید و پیشرفته، یک دوربین 120 مگاپیکسلی SLR را معرفی کرد که در حقیقت هنوز ساخته نشده بود! پس از گذشت سه سال و اتمام کار ساخت این دوربین باید گفت که کانن محصولی با سطح بالاتری از آن‌چه را که قول داده بود، آماده کرده که حتی فراتر از ایده‌های تئوری روی کاغذ است.

رونمایی از این دوربین در سال 2015 در حقیقت کلیپی سه دقیقه‌ای از یک گام نزدیک‌تر شدن به رویای ساخت یک دوربین کوچک شگفت‌انگیز بود که سنسور خاص آن نه تنها برای عکاسان، بلکه برای سازمان‌ها و نیرو‌های امنیتی نیز جالب بود. یک سنسور که دارای رزولوشن فوق‌العاده بالای 120 مگاپیکسلی و به عبارت دیگر تصویری با رزولوشن 13280 در 9184 پیکسلی است. رزولوشن سنسور 120MXS کانن به طور میانگین شصت برابر بیشتر از یک تصویر ثبت شده با رزولوشن فول اچ‌دی یا همان 1920 در 1080 پیکسل است.

این اعداد بر روی کاغذ بسیار جذاب و عالی به نظر می‌رسند اما کانن برای این‌که شما را تحت تاثیر قرار دهد باید کیفیت آن را اثبات می‌کرد. این سنسور قادر به ثبت جزئیات بسیار بیشتر و با کیفیت‌تری نسبت به سنسورهای فول ‌اچ‌دی است. در حقیقت با این سنسور جدید شما قادر هستید تا اعماق تصویر زوم کنید بدون این‌که هیچ‌گونه تار شدگی و محو شدگی در جزئیات رخ دهد. باید دقت داشت که در این‌جا به هیچ عنوان از لنز‌های مخصوص یا ابزارهای بزرگ‌نمایی استفاده نشده است.

کانن به صورت آزمایشی از این سنسور در یک مسابقه راگبی استفاده کرد تا هزاران تماشاچی ناشناسی که در این مسابقه حضور داشتند مورد کنترل و بررسی قرار بگیرند. دوربین‌های امنیتی موجود حتی با کیفیت تصویربرداری 4K نیز به طور معمول قادر به تشخیص دقیق جزئیات صورت افراد از فواصل دور نیستند، اما سنسور 120MXS کانن به خوبی و بدون هیچ مشکلی از انجام این وظیفه خطیر برآمد.

گفته می‌شود حتی بعد از گذشت سه سال، باز هم شرکت کانن از انتشار یک اطلاعیه رسمی برای محصولی با این سنسور بی‌نظیر خودداری کرده است. شاید آن‌ها به طور پنهانی در حال کار بر روی این سنسور هستند و فعلا نمی‌خواهند تا نهایی شدن تمام موارد، در این‌باره صحبت کنند. هرچند به نظر می‌رسد که پروژه ساخت این دوربین 120 مگاپیکسلی به اتمام رسیده و به زمان رونمایی رسمی آن نزدیک شده‌ایم. با توجه به این‌که این سنسور از سطح بسیار بالایی برخوردار است، باید انتظار قیمتی بسیار بالا را برای آن داشته باشیم.

نمایش نظرات (4)