چگونه از افزونه‌های گوگل کروم در فایرفاکس استفاده کنیم؟

بدون شک فایرفاکس یکی از بهترین مرور‌گر‌های حال حاضر جهان است. از طرفی اگر افزونه‌های متنوع و عالی کروم را دیده باشید، به احتمال بسیار زیاد ترجیح می‌دهید که از مرورگر گوگل استفاده کنید.

اگر هوادار پر و پا قرص فایرفاکس هستید یا بنا به هر دلیلی مجبور هستید از این مرورگر استفاده کنید، این مژده را به شما می‌دهیم که می‌توانید افزونه‌های گوگل کروم را در این مرورگر محبوب نیز استفاده کنید. یک افزونه به نام Chrome Store Foxified برای مرورگر فایرفاکس وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد افزونه‌های گوگل کروم را در این مرورگر نیز نصب کنید.

نصب و راه‌اندازی Chrome Store Foxified

برای شروع، صفحه Chrome Store Foxified را در مرورگر فایرفاکس خود باز کنید و بر روی گزینه “Add to Firefox” کلیک کنید.

مراحل نصب را دنبال کنید. در پایان نیز صفحه زیر را خواهید دید. در این صفحه توضیحات مختصری درباره این افزونه و برخی نکات قابل ذکر در مورد آن به چشم می‌خورد.

اکنون نصب افزونه مورد نظر با موفقیت انجام شده است. برای استفاده از این افزونه می‌بایست یک حساب کاربری در فایرفاکس ایجاد کنید. برای این منظور باید به آدرس addons.mozilla.com مراجعه کرده و بر روی گزینه Register or Log in که در بالا و سمت راست صفحه قرار دارد کلیک نمایید.

نصب افزونه‌های کروم در فایرفاکس

پس از انجام مراحل فوق، به صفحه Chrome Web Store بروید و افزونه‌های مورد نظر خود را از لیست پیدا کنید و آن‌ها را در مرورگر خود نصب نمایید. به عنوان مثال اگر بخواهید افزونه Office Online را در فایرفاکس نصب نمایید، فقط کافی است وارد صفحه مربوط به آن شوید و بر روی گزینه Add to Firefox کلیک کنید.

به همین سادگی شما توانستید یک افزونه از مرورگر گوگل کروم را در فایرفاکس نصب کنید. اکثر افزونه‌های کروم بر روی مرورگر رقیب قابل نصب هستند و به خوبی با آن کار می‌کنند. اگرچه افزونه‌هایی که از سوی خود فایرفاکس طراحی و تولید شده‌اند سازگاری بسیار بهتری با این مرورگر دارند، ولی بسیاری از افزونه‌هایی که گوگل برای مرورگر خود تولید کرده است در حال حاضر توسط این مرورگر پشتیبانی نمی‌شوند. پس بهتر است تا آن زمان برای رفع نیازهای خود از افزونه‌های کروم استفاده نمایید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
4 دیدگاه
 1. Arash_rahmati می گوید

  اموزش خوبی بود ممنون

 2. نگین می گوید

  چه جالب نمیدونستم میشه.خیلی عالی بود ممنون

 3. مهدی حاجیان می گوید

  گوگل کروم بهترین و پرسرعت ترین مرورگره به نظر من

 4. a می گوید

  هر کاری میکنم نصب نمیکنه

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم