اطلاعاتی جالب در رابطه با چیپست اگزینوس ۹۸۲۰ سامسونگ

در حالی‌که شرکت مدیاتک تکنولوژی استفاده از پیکره‌بندی سه خوشه‌ای در چیپ‌های خود را کنار گذاشته است‌ اما به نظر می‌رسد که سامسونگ تصمیم به ساخت این نوع چیپ‌ست‌ها گرفته است. طبق آخرین افشاگری‌های انجام شده توسط  Ice Universe چیپ‌ست بعدی سامسونگ قرار است اگزینوس 9820 باشد که شامل دو هسته اختصاصی Mongoose M4 و دو سری از هسته‌های دستکاری‌نشده ساخت ARM است. این سه خوشه به لطف معماری DynamIQ کمپانی ARM هر پردازشی را ممکن خواهد ساخت.

معماری ۲+۲+۴، شامل دو هسته Mongoose M4، دو هسته پرقدرت کورتکس A76 یا A75 و چهار هسته کورتکس A55 کم مصرف است. سرعت‌های کلاک این چیپ‌ هنوز معلوم نیست اما با توجه به اینکه اگزینوس ۹۸۲۰ یک چیپ‌ست پرچم‌دار است به احتمال زیاد از هسته‌های جدیدتر کورتکس A76 استفاده خواهد نمود که به‌طور تئوریک دارای سرعت‌های ۳.۳ گیگاهرتز هستند.

با وجود این، باید به این اطلاعات به دیده تردید نگاه کرد، برای اینکه اگر هسته‌های Mongoose M4 واقعا نسبت به هسته‌های پرقدرت کورتکس A76 قدرتمندتر هستند، چرا باید سامسونگ به سراغ یک طراحی سه خوشه‌ای برود و از معماری دو خوشه‌ای Mongoose M4 + Cortex-A55 استفاده نکند.

منبع gsmarena

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم