آخرین وضعیت فیلترینگ اینستاگرام، هاتگرام و تلگرام طلایی

فیلترینگ اینستاگرام، هاتگرام و تلگرام طلایی مهم‌ترین خبری است که در شبکه‌های اجتماعی در حال پخش بوده و بسیاری از کاربران به دنبال جایگزین مناسب تلگرام طلایی و هاتگرام هستند. البته موضوع فیلترینگ اینستاگرام فعلا جدی نبوده و به نظر می‌رسد در صورت همکاری مدیران این شبکه اجتماعی به کلی خطر فیلترینگ آن نیز رفع خواهد شد.

به گزارش آی‌تی‌رسان، سیدابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی در مصاحبه‌ای با خبرگزاری تسنیم ضمن اشاره به دستور مقامات برای بومی سازی هاتگرام و تلگرام طلایی از احتمال فیلتر شدن اینستاگرام خبر داد.

فیروزآبادی در این مصاحبه گفت: در صورتی که مدیران اینستاگرام نسبت به قوانین ما همکاری لازم را انجام ندهند قطعا به سرنوشت تلگرام دچار خواهند شد و دسترسی کاربران ایرانی خود را از دست می‌دهند.

فیلترینگ اینستاگرام

این مقام مسئول در ادامه گفت: در حال حاضر با فیلترینگ تلگرام چیزی در حدود 30 درصد از کاربران به پیام رسان‌های دیگر مراجعه کرده‌اند و بازدید کلی تلگرام نیز چیزی در حدود 25 درصد کاهش داشته است. البته فعالیت هاتگرام و تلگرام طلایی طبق هماهنگی انجام شده با مقام قضایی بوده و فرصت 15 شهریور نیز با همین اتفاق رخ داده است.

وی در پایان با اشاره به ضرورت داخلی سازی این دو پیام‌رسان گفت: ما فرصت جدیدی به این دو اپلیکیشن داده‌ایم تا به طور کلی به پیام رسان‌های داخلی تبدیل شوند و در غیر این‌صورت باید اشاره کنم که سال را تمام نخواهیم کرد مگر اینکه هاتگرام و تلگرام طلایی فیلتر شده باشند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان