چرا باید منتظر گلکسی نوت 10 سامسونگ باشیم؟!

پرچمدار بعدی کمپانی سامسونگ گوشی گلکسی S10 خواهد بود که انتظارات از آن بالاست. طرفداران این برند منتظرند که ببینند سامسونگ برای دهمین سالگرد پرچمداران بهاره خود چه محصولی را عرضه خواهد کرد. تاکنون شایعات زیادی درباره این دیوایس منتشر شده که برخی از آن‌ها چندان خوشایند نبودند. همین باعث شده که برخی افراد از جمله خود ما بیش از گلکسی S10، برای معرفی گلکسی نوت بعدی هیجان‌زده باشیم؛ پرچمدار قلم به دستی که احتمالا گلکسی نوت 10 نامیده خواهد شد.

ما قرار است از آینده‌ای صحبت کنیم که فاصله چندانی با آن نداریم. گلکسی S10 شلیک بعدی کره‌ای‌ها به قلب سیبل پرچمداران خواهد بود؛ تیری که باید آن‌قدر دقیق و حساب شده پرتاب شود تا بتواند مستقیما به هدفش برخورد کند. از همین رو سامسونگ سعی خواهد کرد پرچمدار بعدی خود را تا حد توان قدرتمند و سرشار از قابلیت‌های کاربردی سازد تا بتواند بدون هیچ انحرافی به مقصد برسد. خب حالا می‌رویم به سراغ شایعات تا ببینیم سامسونگ برای ساختن یک غول از گلکسی S10 چه برنامه‌ای دارد و آیا این کهکشانی ارزش این همه انتظار و هیجان را دارد یا خیر.

اثر انگشت گلکسی S10

شایعات منتشر شده در این خصوص بر این اشاره دارند که همه مدل‌های گوشی گلکسی S10 حسگر اثر انگشتی دارند که در جایی غیر از پنل پشتی تعبیه شده است. برای مثال این حسگر در یکی از مدل‌ها به بدنه کناری دستگاه و در یکی از مدل‌ها نیز به زیر نمایشگر منتقل شده است. زمانی که سامسونگ گوشی گلکسی گلکسی نوت 10 را معرفی کند، با فرض این‌که توانسته باشند حسگر اثر انگشت را در دل نمایشگر گلکسی S10 گنجانده باشند، در این صورت حتما فکری اساسی به حال طراحی متفاوت گلکسی نوت 10 کرده است.

به این دلیل که سری گلکسی نوت از طراحی متفاوتی نسبت به سری گلکسی S برخوردارند تا هم فضا برای قرارگیری قلم استایلوس و هم تعامل آن با دستگاه فراهم شود. برای همین تعبیه حسگر اثر انگشت در دل نمایشگر گلکسی نوت 10 آن‌قدرها هم که فکر می‌کنید، ساده نبوده و متفاوت از آن چیزی است که در گلکسی S10 رخ می‌دهد. شخصا کاری به این ندارم که سامسونگ چگونه این مشکل را حل خواهد کرد اما انتظار دارم وقتی برای یک گوشی بیش از هزار دلار پرداخت می‌کنم، تولیدکننده زمان زیادی برای تحقیق و توسعه آن صرف کرده باشد. این را نگفتیم که بگوییم گلکسی S10 گوشی بدی خواهد بود، اما فکر می‌کنیم که مطمئنا اشک و خون و عرق بیش‌تری برای گلکسی نوت 10 ریخته خواهد شد.

سیستم دوربین گلکسی S10

به احتمال فراوان گلکسی S10 با سه و یا حتی چهار دوربین عرضه خواهد شد. در هر صورت گلکسی نوت 10 از تمام قابلیت‌های گلکسی S10 برخوردار بوده و حتی از برخی چیزهای اضافه بهره خواهد برد که آن هم به علت چند ماه وقت بیش‌تری است که سامسونگ برای بهبود قابلیت‌های مورد استفاده‌اش داشته است. این یعنی دوباره همانند امسال، هر گونه اصلاح و بهبود در بخش سیستم دوربین گلکسی نوت جدید در قالب یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای کاربران سری S منتشر خواهد شد؛ آن هم چند ماه بعد و تازه زمانی که سامسونگ پکیج نرم‌افزاری آن را آماده عرضه کند.

گلکسی S10

طبیعی است که فاکتوهای مهمی برای انتخاب بین گوشی‌های سری S و سری نوت وجود دارد اما احتمالا انتخاب کاربران وابستگی زیادی به آخرین گوشی مورد استفاده آن‌ها دارد. برای مثال اگر آخرین گوشی یک کاربر گلکسی نوت 9 باشد، به احتمال فراوان منتظر گلکسی نوت 10 خواهد ماند اما اگر فردی در حال حاضر از گلکسی S9 استفاده کند، هیجان بیش‌تری برای عرضه گلکسی S10 خواهد داشت. من که به شخصه بیش‌تر منتظر گلکسی نوت بعدی هستم!

رنگ‌بندی

معمولا رنگ یک گوشی چیز مهمی برای من نبوده است؛ زیرا اغلب قابی برای گوشی‌هایم می‌گیرم که کلا رنگ آن را از دید خارج می‌کند. با این حال اگر بخواهیم به رنگ‌بندی سوگولی بعدی سامسونگ توجه کنیم، گلکسی S پیش‌رو نسلی خواهد بود که گزینه‌های بیش‌تری را پیش روی کاربران خواهد گذاشت. در بین دو سری S و نوت، این پرچمداران بهاره سامسونگ بوده‌اند که تنوع بیش‌تری داشته‌اند. این خانواده را باید ستاره‌های اسمارت‌فون‌های این کمپانی دانست.

حالا سوال اینجاست که سامسونگ برای آینده چگونه عمل خواهد کرد؟ خب طبق شایعات این احتمال بالاست که چشم بادامی‌ها برای گلکسی S10 گزینه‌های رنگی گوناگونی در نظر بگیرند که تاکنون آن‌ها را در سبد محصولات این کمپانی ندیده بودیم. در حالی که امسال هنگام معرفی گلکسی نوت 9 بخشی از تنوع سازی‌های سامسونگ را دیدیم، نمی‌توان کاملا تصور کرد که این تولیدکننده برای پرچمداران سال 2019 خود چه خوابی دیده است.

قیمت

وقتی که بحث قیمت بیش‌تر گوشی‌های رده‌بالا مطرح می‌شود، آهی از ته دل کشیده و اشک از چشمانم سرازیر می‌شود. در این شرایط تصمیم می‌گیرم که بر اساس قابلیت‌های مورد نیازم یک مدل را انتخاب کنم. اگر سامسونگ به هر نحوی یک مدل از گلکسی S10 را معادل آی‌فون Xr تولید کند، ممکن است که من یکی از خریداران آن باشم اما اگر سامسونگ چنین مدلی را در دستور کار نداشته باشد، من هم‌چنان یک کاربر عاشق قلم هستم.

من یک فرد خلاق هستم و یک هنرمند محسوب می‌شوم (نویسنده منبع مقاله، نه من!). من نمی‌گویم که یک هنرمند خوب هستم اما من به هر حال دلایل خلاقانه‌ای دارم. برای همین قلم گلکسی نوت یک روزنه و مسیر برای من فراهم می‌کند. ترکیب این قلم با نرم افزار Adobe Illustrator Draw برای من یک تجربه غیر قابل معاوضه خواهد بود که جانشینی ندارد. این همان دلیلی است که من گلکسی نوت را بالاتر از همه تلفن‌های دیگر در اولویتم قرار می‌دهم. مطمئنم این دلایل برای توجیه قیمت آن کافی است.

هنوز زمان زیادی تا معرفی پرچمدار بعدی کره‌ای‌ها باقی مانده و قطعا شاهد ریزش شایعات اخبار جدید در این زمینه خواهیم بود. با آن‌که عادت کردیم هر ساله چند مدل مختلف از پرچمداران سری S را ببینیم، امیدوارم سامسونگ هم‌چنان به استراتژی عرضه یک مدل گلکسی نوت برای هر سال را ادامه دهد. این‌ها دلایلی بود که بگوییم در مقایسه با گلکسی S10، هیجان بیش‌تری برای معرفی گلکسی نوت 10 داریم. حال بگویید نظر شما چیست؟‌ شما بیش‌تر مترصد عرضه کدام مدل هستید و انتظار کدام یک را می‌کشید؟!

منبع slashgear
پیام بگذارید