گجت پوشیدنی آینده سامسونگ می‌تواند یک اسمارت‌واچ هیبریدی باشد

سامسونگ به همراه اپل و ال‌جی یکی از کمپانی‌های انگشت‌شماری است که پیوسته علاقه‌مندی خود به اسمارت‌واچ‌ها را نشان داده است. اما این برند کره‌ای با عرضه محصول آینده خود احتمالا در جهتی کمی متفاوت حرکت خواهد کرد.

از آن‌جا که سامسونگ نخستین بار در سال 2013 به این حوزه وارد شد، لذا این کمپانی نسبت به طرح‌های مفهومی سنتی‌تر برای اسمارت‌واچ‌ها گرایش بیش‌تری دارد. با این‌حال یک پتنت جدیدا منتشر شده نشان می‌دهد که غول کره‌ای مشغول کار بر روی ایده ساعت‌های هیبریدی است.

سامسونگ گلکسی‌واچ

پتنت مربوط به این گجت پوشیدنی با شباهتی بسیار زیاد به ساعت‌های سنتی دارای طراحی دایروی و یک دکمه تنظیم در سمت راست قاب است. این ساعت از یک نمایشگر لمسی شفاف که در بالای 2 عقربه آنالوگ واقع شده، بهره می‌گیرد. زمان نمایش داده شده توسط این عقربه‌ها با نگاه داشتن انگشتان بر روی نمایشگر و کشیدن هر یک از عقربه‌ها به آسانی می‌تواند تغییر داده شود. همچنین در صورتی‌که این جابه‌جایی ناخواسته باشد، کاربران با چرخاندن دکمه تنظیم می‌توانند تغییرات اعمال شده را لغو نمایند. این ابزار پوشیدنی به‌صورت پیش‌فرض در حالت ساعت‌ هوشمند تنظیم خواهد شد. با این‌حال یک حالت آنالوگ مجزا نیز وجود دارد که طول عمر باتری را به‌ میزان چشم‌گیری افزایش می‌دهد. یک ویژگی اضافی نیز در قالب دوربینی عرضه می‌شود که دقیقا در بالای صفحه‌نمایش قرار خواهد گرفت.

همانند کلیه پتنت‌ها، این‌بار نیز هیچ تضمینی وجود ندارد که دستگاهی مشابه پتنت مذکور توسط سامسونگ تولید شود. اما این سند خاص جزئیاتی بیش‌تر از حد معمول را ارایه نموده و لذا ساخت چنین دستگاهی یقینا امکا‌ن‌پذیر است. در عین‌حال مصرف‌کنندگانی که به‌دنبال اسمارت‌واچ‌های هیبریدی هستند، احتمالا به ساعت W7 ال‌جی نیز علاقه‌مند خواهند شد. ال‌جی در اوایل ماه جاری از این گجت رونمایی کرد.

منبع phonearena
ممکن است شما دوست داشته باشید

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.