باتری گوشی‌های سال 2018 شارژدهی کم‌تری نسبت به باتری گوشی‌های گذشته دارند!

شاید تصور اولیه کاربران این باشد که معرفی یک اسمارت‌فون جدید در کنار مزایایی مانند ارتقا قدرت پردازشی و بهبودهای نرم‌افزاری، منجر به افزایش عمر باتری آن خواهد شد اما نتیجه آخرین تحقیقات واشنگتن پست نشان می‌دهد که باتری اسمارت‌فون‌های تولید شده در سال 2018 نسبت به همتایان سال گذشته خود، عموما شارژدهی کم‌تری دارند.

تحقیقات صورت گرفته نشان داده که تقریبا تمامی کمپانی‌های بزرگ تولیدکننده اسمارت‌فون در جهان محصولاتی را عرضه کرده‌اند که از عمر باتری آن‌ها در مقایسه با نسل‌های قبلی کاسته شده است. البته نمونه‌هایی هم‌چون آی‌فون Xr، گلکسی نوت 9 و گوگل پیکسل 3 ایکس ال را باید مستثنی از این امر دانست. این بررسی‌ها توسط Geoffrey A، روزنامه‌نگار واشنگتن پست به انجام رسیده و نه تنها گوشی‌های اندرویدی، بلکه گوشی‌های آی‌اواس شرکت اپل نیز درگیر این معضل بوده‌اند. این روزنامه‌نگار تست‌هایی را بر روی گوشی‌هایی نظیر گوگل پیکسل 3، آی‌فون Xs و گلکسی نوت 9 و چند دیوایس دیگر انجام داد.

همان‌گونه که در تصویر زیر مشاهده می‌فرمایید، گوشی‌های گوگل پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال که سال گذشته عرضه شده‌اند، در مقایسه با گوگل پیکسل 3 از عمر باتری بالاتری برخوردار هستند اما پیکسل 3 ایکس ال به دلیل حجم باتری بالاتر، شارژدهی بیش‌تری نسبت به این دو دارد. پرچمدار جدید اپل نیز وضع مشابهی داشته و آی‌فون 10 (یا همان آی‌فون X) که سال گذشته معرفی شد، عمر باتری بالاتری نسبت به آی‌فون Xs دارد. هر چند مدل اقتصادی پرچمداران اپل به نام آی‌فون Xr جبران مافات کرده است. به طور کلی باید گفت اکثر گوشی‌های سال 2018 که نسخه‌ای متعلق به سال 2017 داشته‌اند، عمر باتری کوتاه‌تری نسبت به نسل پیشین خود داشتند. با این حال آی‌فون Xr و گلکسی نوت 9 بهترین عملکرد را در این بخش از خود به نمایش گذاشتند.

برای انجام این تست‌ها، از یک نورسنج برای اندازه‌گیری شدت روشنایی و از یک اسکریپت برای ناوبری (هدایت و حرکت) از بالا به پایین در صفحات وب استفاده شد تا مشخص شود چه مقدار زمان طول خواهد کشید تا شارژ باتری هر یک از گوشی‌ها به اتمام برسد. اعداد درج شده در تصویر بالا بیان‌گر این زمان است. همان‌گونه که مشاهده می‌فرمایید، بسیار عجیب و قابل تامل به نظر می‌رسد که چگونه در محصولات جدید کمپانی‌های بزرگ تولیدکننده اسمارت‌فون در جهان از باتری با عمر کم‌تری در مقایسه با نمونه‌های سال گذشته استفاده شده است. ما امیدواریم که تولیدکنندگان در کنار افزایش ظرفیتی که در باتری‌ها اعمال می‌کنند، نگاه ویژه‌ای به بهینه‌سازی‌های نرم‌افزاری نیز داشته باشند.

منبع gizmochina
  

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم