با دستیار صوتی Siri دیگر نگران گم شدن آیفون و اپل واچ خود نباشید!

گم کردن آیفون، آی‌پد و یا ساعت اپل می‌تواند شما را بسیار عصبانی کند؛ بخصوص اگر وسیله گم‌شده، نزدیک‌تان باشد ولی نتوانید آن را پیدا کنید. در این مواقع به‌راحتی می‌توانید توسط دستیار صوتی Siri آیفون، آی‌پد و اپل واچ خود را پیدا کنید.

همان‌طور که می‌دانید از اپلیکیشن Find my iPhone نیز می‌توان برای ردیابی پلتفرم‌ها استفاده کرد ولی راه بهتر و راحت‌تری برای این کار وجود دارد. در برنامه سیری با گفتن عبارت “find my iPhone” به سهولت می‌توان دستگاه گم‌شده را پیدا کرد. علاوه بر این در این برنامه قابلیت وارد و آغاز کردن دستور پینگ ایجاد شده است که با این دستور، پروسه ردیابی دستگاه، بسیار آسان‌تر خواهد شد.

همانند آیفون و اپل واچ، امکان نصب و استفاده از سیری در هوم پد نیز فراهم شده است؛ این خبر برای کسانی که از هوم پد استفاده می‌کنند بسیار سودمند خواهد بود. تصور کنید به خاطر گم کردن آیفون بسیار عصبانی هستید و تنها با دستور دادن به هوم پد، آیفون شما با ایجاد صدایی، از پشت مبل پیدا شود.

چگونه به کمک دستیار صوتی Siri آیفون، آی‌پد و اپل واچ خود را ردیابی کنیم؟

برای پیدا کردن هر یک از پلتفرم‌های ذکرشده ابتدا باید از طریق تنظیمات، این قابلیت را فعال کرده و سپس با دستور صوتی در اپلیکیشن سیری، آن‌ها را شناسایی کنید. برای انجام این کار عبارت “Find my x” را در نظر بگیرید؛ سپس به‌جای حرف X، هر دستگاهی را که در نظر دارید، جایگزین کنید. برای مثال به نمونه‌های زیر دقت کنید:

  • “.Find my iPhone”
  • “.Find my iPad”
  • “.Find my Apple Watch”

در صورت استفاده از چند دستگاه (به‌طور مثال اگر دو آی‌پد دارید)، سیری از شما درخواست می‌کند که تعیین کنید شناسایی کدام را در نظر دارید. این برنامه ویژگی بسیار جالب دیگری نیز دارد؛ با کمک این ویژگی، کاربران به‌راحتی می‌توانند ردیابی دستگاه‌های دیگر اعضای خانواده را نیز از سیری درخواست کنند. برای این کار کافی است اسم شخص موردنظر را به درخواست صوتی خود اضافه کنید. به مثال مقابل توجه کنید: “.Find Rachel’s iPhone” 

سیری پس از شناسایی دستگاه موردنظر، از شما می‌پرسد که مایلید دستور پینگ آغاز شود؟ برای راه‌اندازی “Yes” را انتخاب کنید. پس از شروع دستور پینگ، صدایی توسط دستگاه ایجاد خواهد شد و این صدا تا زمانی که تایمش به پایان برسد یا توسط فردی متوقف شود، ادامه پیدا خواهد کرد.

البته به طریق دیگری نیز می‌توان دستگاه گم‌شده را پیدا کرد. به‌طور مثال، اگر اطمینان دارید گوشی‌تان در همین نزدیکی‌هاست ولی نمی‌توانید آن را پیدا کنید، کافی است شروع به صحبت با سیری کنید. مثلاً بگویید: «هی سیری، برایم یک لطیفه تعریف کن». برنامه پس از شنیدن این دستور، آغاز به کار کرده و گوشی موبایل پیدا خواهد شد.

1 در مورد “با دستیار صوتی Siri دیگر نگران گم شدن آیفون و اپل واچ خود نباشید!”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
کسری پارس