afrak

DxOMark: سامسونگ گلکسی S10 پلاس بهترین دوربین سلفی دنیا را دارد!

بی‌تردید پیکره‌بندی دوربین سه‌گانه جدید سامسونگ که در اسمارت‌فون‌های گلکسی S10 و گلکسی S10 پلاس به‌کارگیری شده است؛ یکی از نقاط قوت فروش این هندست‌ها به‌شمار می‌رود. اکنون به‌نظر می‌رسد که DxOMark نیز چنین عقیده‌ای دارد. گلکسی S10 پلاس در ارزیابی‌های دوربین موفق به کسب امتیاز کلی 109 شد که این رقم با امتیاز دوربین اسمارت‌فون‌های هواوی میت 20 پرو و هواوی P20 پرو برابر است.

جالب این‌که دوربین گلکسی S10 پلاس در حوزه عکس و ویدیو به ترتیب امتیازات 114 و 98 را کسب کرد. این ارقام نیز با نمرات دوربین میت 20 پرو و P20 پرو برابری می‌کنند. با این‌حال گلکسی S10 پلاس در زمینه دوربین سلفی برتر عمل می‌کند. در واقع بر اساس رتبه‌بندی DxOMark برای دوربین‌های سلفی، گلکسی S10 پلاس برتر ظاهر شده و گلکسی‌نوت 9 در کنار پیکسل 3 نیز با فاصله‌ای اندک آن‌ را تعقیب می‌کنند.

حال به بررسی کیفیت دوربین گلکسی S10 پلاس می‌پردازیم. به‌نظر می‌رسد که دوربین گوشی از طیف دینامیکی گسترده، نورپردازی مناسب، بازتولید دقیق رنگ و شبیه‌سازی رضایت‌بخش حالت بوکه برخوردار است. با وجود امکان فیلم‌برداری روان و ویژگی شاخص تثبیت‌کنندگی تصویر، امکانات دستگاه در زمینه ضبط ویدیویی نیز شاخص و منحصربه‌فرد هستند.

البته در این میان هیچ چیز ایده‌آل نیست و تحلیل‌گران DxOMark نیز پیرامون اتلاف برخی جزئیات مطلوب، مشکلات وضوح تصویر و مشاهده حلقه‌هایی در نور روشن توضیحاتی را ارایه نموده‌اند. اما نهایتا بایستی خاطرنشان کرد که پرچم‌داران گلکسی S10 و گلکسی S10 پلاس در حوزه کارآیی دوربین توان رقابت با کلیه هندست‌های سال 2019 را خواهند داشت.

منبع gsmarena
پیام بگذارید
تسکو