اطلاعات شخصی 49 میلیون کاربر اینستاگرام لو رفت

بنابر گزارشات منتشر شده توسط TechCrunch، یک پایگاه داده که حاوی اطلاعات شخصی 49 میلیون کاربر اینستاگرام بوده توسط هکرها شناسایی و منتشر شده است.

هکرها این پایگاه داده را به روی سرویس وب آمازون قرار داده و نکته جالب توجه این بود که هر شخصی می‌توانست این اطلاعات را مشاهده کند چرا که هیچ رمز عبوری برای حفاظت از داده‌های منتشر شده وجود نداشت.

اکانت‌هایی که اطلاعات‌شان لو رفته بود شامل اینفلوئنسرها، سلبریتی‌ها و حساب‌های تجاری شرکت‌های بزرگ اینستاگرام بود که این اطلاعات حاوی شماره تماس، آدرس پست الکترونیکی، تصاویر پروفایل و تعداد فالوورها (دنبال‌کنندگان) و مکان (شهر و کشور) آن‌ها بود.

این نشت اطلاعات توسط Anurag Sen، محقق امنیتی، شناسایی شد که پس از کشف، این موضوع را با TechCrunch در میان گذاشته تا بتواند مالک اصلی این پایگاه داده را پیدا کند.

به نظر می‌رسد این اطلاعات برای اولین بار توسط موسسه بازاریابی هندی با نام Chtrbox که در زمینه ارتباط با اینفلوئنسرها فعالیت می‌کند، جمع آوری شده است. این داده‌ها شامل رده بندی افراد بر اساس تعداد فالوورها و میزان تاثیرگذاری محتوای به اشتراک گذاشته شده آن‌ها بود.

Chtrbox حاضر به پاسخ‌گویی درباره این ماجرا نشده و اطلاعات مذکور را نیز به حالت آفلاین درآورده است.

واکنش فیسبوک

فیسبوک که مالک اصلی اینستاگرام است اعلام کرده بررسی‌های لازم در این باره را انجام و گزارش خود را به زودی منتشر خواهد کرد: ما به دنبال فهمیدن این نشت اطلاعات هستیم که آیا به علت باگی در اینستاگرام بوده یا از منبع دیگری لو رفته است. همچنین با Chtrbox مذاکره کرده‌ایم تا متوجه شویم که چگونه به اطلاعات شخصی افراد دسترسی داشته‌اند.

اگر این اطلاعات توسط خود اینستاگرام در اختیار شرکت مذکور قرار گرفته باشد، رسوایی بزرگی برای فیسبوک رقم خواهد خورد.

منبع phonearena
  

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم