ورود به آیکلاد در نسخه بتای iOS 13 از طریق Face ID و Touch ID قابل انجام است

اپل درحال تلاش است تا روند ورود کاربران به سیستم‌های خود مانند آیکلاد را آسان‌‌تر کند. این شرکت در کنفرانس WWDC 2019 نیز از گزینه “ورود توسط اپل‌آی‌دی” رونمایی کرد تا کاربران iOS بتوانند توسط حساب کاربری خود در اپل وارد سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مختلفی شوند. خبرهای جدید نشان می‌دهد که کاربران این شرکت به‌زودی می‌توانند ورود به وب‌سایت iCloud.com را با استفاده از Touch ID یا Face ID انجام دهند.

برخی از کاربران نیز اعتقاد دارند که این قابلیت می‌توانست در همان گزینه “ورود توسط اپل‌‌آی‌دی” نیز مورد استفاده قرار گیرد، اما به‌هرحال اپل تصمیم گرفته تا این قابلیت را فعلا به آیکلاد محدود کند. لازم‌به ذکر است که اکثر کاربران نیز از روش جدید اپل برای ورود به آیکلاد متعجب نشده‌اند، چرا که مدت‌ها پیش این ویژگی در اپ‌استور و فروشگاه آی‌تونز وجود داشت تا کاربران با راحتی بیشتری بتوانند اپلیکیشن‌ها و خرید‌های خود را از این دو پلتفرم انجام دهند.

این ویژگی در حال حاضر فقط از نسخه بتا سیستم‌عامل‌های iOS 13 ،macOS Catalina و iPadOS 13 پشتیبانی می‌کند. آی‌پد‌ها، آیفون‌ها و مک‌بوک‌هایی که از نسخه بتای نرم‌افزار‌های ذکر‌شده استفاده می‌کنند، قادر به بهره‌مندی از قابلیت ورود بیومتریک به آیکلاد هستند.

کاربران می‌توانند با استفاده از دو روش مختلف (Touch ID یا Face ID) وارد آیکلاد شوند. مدل‌های جدید آیفون و آی‌پد که دارای ویژگی Face ID هستند، می‌توانند با استفاده از آن وارد حساب کاربری خود در آیکلاد شوند. در دستگاه‌های قدیمی آیفون و مک نیز می‌توان توسط Touch ID وارد آیکلاد شد.

چنانچه دستگاه اپلی شما مجهز به نسخه بتای نرم‌افزار جدید اپل باشد، پس از وارد‌شدن به لینک iCloud.com در مرورگر سافاری به لینک beta.icloud.com هدایت خواهید شد تا از ویژگی احراز هویت بیومتریک اپل برای ورود به آن استفاده کنید.

وجود این ویژگی برای اولین‌ بار توسط وب‌سایت 9to5Mac اعلام شد. یکی از کاربران این وب‌سایت که قصد ورود به آیکلاد توسط آیفون XS Max را داشت از وجود این قابلیت باخبر شد. اسمارتفون کاربر نیز از نسخه بتای iOS 13 استفاده می‌کرد.

ورود توسط روش‌های احراز هویت بیومتریک دارای سهولت و امنیت بیشتری است. این روش‌ها در زمان صرف‌شده کاربران را برای ورود به سیستم کاهش می‌دهند و دیگر نیازی به وارد‌کردن رمز‌های طولانی نخواهد بود.

مدتی پیش نیز در هنگام معرفی قابلیت “ورود توسط اپل‌آی‌دی” اعلام شده بود که توسعه‌دهندگان از تابستان می‌توانند برروی این قابلیت مانور دهند تا پیش از معرفی نسخه نهایی iOS 13 در پاییز امسال از آن استفاده شود.

منبع Phone Arena
ممکن است شما دوست داشته باشید