سونی پتنت صفحه نمایش انعطاف‌پذیر یکپارچه با چند سنسور را به ثبت رساند

اسمارت‌فون‌های خم‌شدنی تا به امروز باید به دست خریداران می‌رسیدند، اما هم گلکسی فولد و هم میت X با مشکلاتی روبرو شدند و شرکت‌های سازنده هنوز هم در حال کار بر روی آنها هستند. ظاهرا مشکل هر دو هندست از یک مساله ریشه می‌گیرد و آن هم مربوط به صفحه نمایش انعطاف‌پذیر می‌شود. هواوی و سامسونگ چالش‌های فراوانی را برای تولید اسمارت‌فون‌های خم‌شدنی خود پشت سر گذاشته‌اند و با این وجود هنوز هم در تکمیل آن با مشکلاتی مواجه هستند. با این وجود باید بپذیریم طی چند سال آینده اسمارت‌فون‌های خم‌شدنی به صورت گسترده تولید و در بازار یافت خواهند شد. شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند با علم بر این موضوع به شدت در حال تلاش برای تولید اسمارت‌فون خم‌شدنی خاص خود هستند. در این بین شرکت ژاپنی سونی نیز استثنا محسوب نمی‌شود.

بر اساس اخباری که پیش از این منتشر شده بود، این شرکت در حال توسعه فناوری‌هایی است که به موجب آنها می‌تواند هندستی خم‌شدنی تولید کند. در همین راستا، به تازگی اطلاعات پتنت جدید این شرکت توسط LetsGoDigital منتشر شده است. این پتنت صفحه نمایش خم‌شدنی جدید را نشان می‌دهد که مجهز به چند سنسور شده است.

سونی

با توجه به تصویر می‌توان گفت سونی سه سنسور در پنل انعطاف‌پذیر خود تعبیه نموده است؛ سنسور شتاب‌سنج، فشار و دما. کاربرد این سنسورها برای جمع‌آوری اطلاعات در مورد روشی است که صفحه نمایش مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مثال سنسور فشار هیچ ربطی به حساسیت لمس دستگاه ندارد و در عوض در میانه پنل تعبیه شده تا خم شدن یا باز شدن صفحه نمایش را شناسایی کند.

دستگاه از این اطلاعات استفاده می‌کند تا دقیقا بداند چه چیزی را در کدام سمت از صفحه نمایش، نشان دهد و مطمئنا این تجربه فراتر از خاموش کردن قسمتی از صفحه نمایش، هنگام عدم استفاده توسط کاربر است. این فناوری در هنگام باز شدن کامل پنل نیز کارایی دارد. به این ترتیب شخص می‌تواند در پشت دستگاه از یک اسکرین سیور استفاده کند یا به راحتی رنگ آن را تغییر دهد و یا حتی اپلیکیشن دیگری را در پشت دستگاه برای استفاده کاربری دیگر فعال نماید.

تمامی مطالب گفته شده بر روی کاغذ شگفت‌انگیز به نظر می‌رسند و در صورتی که سونی تصمیم بگیرد اسمارت‌فونی با این قابلیت‌ها تولید کند، می‌توان در مرحله عمل هم آنها را امتحان کرد. روی هم رفته باید گفت گوشی‌های هوشمند انعطاف‌پذیر در اولین مراحل گسترش خود هستند و مطمئنا با توجه به پتانسیل بالایی که دارند، در سال‌های آینده با قابلیت‌های جذاب و خارق‌العاده‌ای روبرو خواهیم شد.

پیام بگذارید