احتمال همکاری سامسونگ و مایکروسافت در رویداد آنپکد و استفاده کره‌ای‌ها از نرم‌افزار آمریکایی‌ها

طبق گزارشات جدید ZDNet، سامسونگ همکاری جدیدی را با شرکت آمریکایی مایکروسافت آغاز کرده است. به نظر می‌رسد که اسمارتفون‌های جدید سامسونگ به نرم‌افزارهای شرکت مایکروسافت مانند اپلیکیشن اندرویدی Your Phone مجهز خواهند بود. این نرم‌افزار برای اتصال تلفن‌های اندرویدی به کامپیوترهای دارای ویندوز 10 به‌کار می‌رود.

هم‌چنین، پیش‌بینی می‌شود که مایکروسافت در رویداد آنپکد سامسونگ، چگونگی عملکرد نرم‌افزار‌های مجموعه آفیس برروی تلفن‌های سامسونگ را نمایش دهد. همه این گزارش‌ها در حالی منتشر‌ شده‌اند که شرکت کره‌ای سامسونگ به آن واکنش نشان نمی‌دهد و سخنگوی مایکروسافت نیز اعلام کرد که شرکت‌ آن‌ها چیزی برای اشتراک‌گذاری ندارد.

Samsung Galaxy S6

شرکت مایکروسافت در سال 2011 با طرح شکایت علیه سامسونگ درباره حق استفاده از پتنت‌ها در گوشی‌های اندرویدی، یک پرونده حقوقی برعلیه کره‌ای‌ها ایجاد کرد. در سال 2013 سامسونگ نیز برای خاتمه دادن به این موضوع، هرسال یک میلیارد دلار به کمپانی آمریکایی مایکروسافت برای حق ثبت اختراع پرداخت کرد.

پس از پایان یافتن دعواهای حقوقی بین این دو شرکت، مایکروسافت و گوگل در سال 2015 توافق کردند که برخی از سرویس‌ها و نرم‌افزار‌های مایکروسافت به‌طور پیش‌فرض در تلفن‌های اندرویدی سامسونگ نصب شوند.

در این توافق، اپلیکیشن‌هایی مانند وان درایو (One Drive)، وان نوت (One Note) و اسکایپ (Skype) در تلفن‌های گلکسی اس 6 و اس 6 اج نصب شدند. هم‌چنین، سامسونگ با نصب نرم‌افزارهای مجموعه آفیس مانند ورد، اکسل، پاور‌پوینت، وان نوت و وان درایو برروی تبلت‌های اندرویدی این شرکت موافقت کرد.

منبع Gadgets 360

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم