فیلترشدن اینستاگرام در وادی تکذیب و تایید!

فیلترشدن اینستاگرام یکی از موضوعات داغی است که پس از چندماه دوباره بر سر زبان‌ها افتاده و کاربران در شبکه‌های اجتماعی مختلف، پیرامون آن بحث می‌کنند. این موضوع که با یک خبر به موضوع داغ رسانه‌ها تبدیل شده بود، توسط یک مقام قضایی تکذیب شد!

به گزارش آی‌تی‌رسان، پس از فیلترینگ تلگرام و از دسترس خارج شدن این پیام رسان، تمرکز کاربران ایرانی به سمت اینستاگرام رفت و حالا این شبکه اجتماعی به یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های موبایلی کشور تبدیل شده است. لازم به ذکر است بدانید، نیمه دوم سال 97 خبری دز رسانه‌ها منتشر شد که این شبکه اجتماعی تا چند وقت دیگر فیلتر خواهد شد و به دلیل عدم همکاری مسئولین این اپلیکیشن، از دسترس ایرانی‌ها خارج می‌شود ولی این اتفاق رخ نداد و البته جزئیات نحوه تغییر این تصمیم نیز منتشر نشد.

اینستاگرام فیلترشدن اینستاگرام

حالا پس از گذشت چندماه شاهد داغ شدن دوباره این خبر هستیم که از یک رسانه کشور منتشر گردید و سپس از طریق شبکه‌های اجتماعی به یک خبر داغ روز تبدیل شد.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه در مصاحبه‌ای پیرامون وضعیت این شبکه اجتماعی و خبر فیلترشدن اینستاگرام گفت: متاسفانه وضعیت رسانه‌ای ما به گونه‌ای‌ست که علیرغم فعالیت جدی در بحث اخبار قضایی، رعایت اخلاق صورت نمی‌گیرد و اخباری به نقل از مقام‌های قضایی منتشر می‌شود که صحت ندارد. این خبر در حالی به نقل از معاون اول دادستانی کشور منتشر می‌شود که در حال حاضر این سمت تعیین تکلیف نشده و فردی عهده‌دار آن نیست. به طور کلی خبر مربوط به فیلترشدن اینستاگرام صحت نداشته و تکذیب می‌گردد ولی در صورت وجود همچین فردی در سمت مذکور، این اظهارنظر به عنوان موضع قوه قضاییه محسوب نمی‌شود.

این اخبار در حالی منتشر می‌شود که بخش بزرگی از فعالان فضای مجازی کشور از این طریق کسب درآمد می‌کنند و ترس و نگرانی زیادی به آن‌ها وارد می‌شود. طبق آمارهای غیر رسمی در حال حاضر چیزی در حدود 20 هزار کسب و کار مختلف به صورت مستقیم در اینستاگرام فعالیت دارند که بسیاری از این موارد به کسب و کار خانگی تعلق داشته و بدیهی است که اخبار این‌چنینی چیزی جز واهمه و همچنین بیکاری برای این قشر از جامعه نخواهد داشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.