همکاری شیائومی، اوپو و ویوو

همکاری شیائومی، اوپو و ویوو برای انتقال فایل سریع بدون نیاز به اینترنت!

همانطور که بسیاری از کاربران آی‌فون می‌دانند، AirDrop قابلیتی است که به واسطه آن می‌توانند فایل‌های مختلفی را بدون نیاز به اینترنت، با دیگر هندست‌های اپل به اشتراک بگذارند. این امکان به وسیله بلوتوث و وای‌فای ممکن می‌شود. امروز پستی در وی‌چت توسط شیائومی منتشر شده که نشان می‌دهد سه شرکت بزرگ تولیدکننده اسمارت‌فون در چین، قصد به وجود آوردن چنین قابلیتی برای دستگاه‌های تولیدی خود را دارند. در واقع همکاری شیائومی، اوپو و ویوو کاربران اسمارت‌فون‌های این شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا بدون نیاز به اینترنت اقدام به انتقال فایل‌های خود با دستگاه مجاور کنند.

همکاری شیائومی، اوپو و ویوو

به نظر می‌رسد این قابلیت جدید از طریق بلوتوث شبکه‌ای peer-to-peer ایجاد می‌کند که مانند AirDrop می‌تواند سرعت انتقال فایل‌ها را تا 20 مگابایت بر ثانیه برساند. شرکت شیائومی اعلام کرده است که دیگر شرکت‌های تولیدکننده اسمارت‌فون هم می‌توانند در صورت تمایل به این اتحاد سه‌گانه بپیوندند. انتظار می‌رود تا پایان ماه میلادی جاری، نسخه بتایی از این پروتکل جدید انتقال فایل منتشر شود. به گزارش Counterpoint Research، شرکت‌های شیائومی، اوپو و ویوو در سه ماهه اول سال جاری 49 درصد بازار را در اختیار داشته‌اند و با اضافه شدن شرکتی جدید، به خصوص هواوی، بسیاری از هندست‌های موجود در خاک چین را بی‌نیاز از اینترنت برای انتقال فایل می‌کند. هنوز هیچ کدام از شرکت‌ها علاقه‌ای برای همکاری با این اتحاد سه‌گانه نشان نداده‌اند.

همکاری شیائومی، اوپو و ویوو

گوگل از سال 2011 در اندروید قابلیتی تحت عنوان Android Beam دارد که از NFC برای انتقال تصاویر، ویدیوها، اطلاعات مخاطبین، لینک صفحات اینترنتی و غیره استفاده می‌کند. برای این کار باید دو دستگاه کنار هم قرار بگیرند. طبق شنیده‌ها، این قابلیت در اندروید Q حذف و قابلیت جدیدی با نام Fast Share جایگزین آن خواهد شد. در این قابلیت جدید از بلوتوث برای اتصال استفاده شده است و همین امر شباهت آن با AirDrop را بیشتر کرده است. همچنین اپلیکیشن Files by Google در دستگاه‌های اندرویدی سرعت انتقال 480 مگابایت بر ثانیه را برای کاربران فراهم می‌کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
کسری پارس